Udostępnij
Tweetnij

Corning staje w obronie rysującego się Galaxy Note 7

W tym tygodniu w sieci pojawiło się wideo, na którym mogliśmy zobaczyć, że szkło Gorilla Glass 5 z Galaxy Note 7 dosyć łatwo rysuje się. Corning zareagował.

W tym tygodniu w sieci pojawiło się wideo, na którym mogliśmy zobaczyć, że szkło Gorilla Glass 5 z Galaxy Note 7 dosyć łatwo rysuje się. Corning zareagował. 

Wspomniane wideo pojawiło się na kanale JerryRigEverything. YouTuber poddał Galaxy Note 7 na test z użyciem różnych twardych powierzchni, które mają reprezentować 10-stopniową skalę Mohsa. Jak większość smartfonów z Gorilla Glass 4 przechodzi ten test na piątym lub szóstym poziomie, tak szkło Gorilla Glass 5 z nowego flagowca z piórkiem S Pen poddało się już na trzecim poziomie.

Samsung Galaxy Note 7 Gorilla Glass 5

Corning zareagował na test YouTubera i twierdzi: test, który przeprowadzono na filmie nie spełnia norm przemysłowych. Używa skali Mohsa, ale w niekontrolowany sposób. Nie wiemy też za wiele na temat siły użytej przez testera. I jak te obciążenia zmieniają się w trakcie całego testu.

Jednym zdaniem, Corning uważa, że test nie odzwierciedla typowych scenariuszy dla szkła Gorilla Glass 5. Co nie zmienia faktu, że nowe szkło rzeczywiście może być bardziej podatne na zarysowania niż wcześniejsze wersje. Z drugiej strony, jest znacznie mocniejsze i dzięki temu smartfon powinien przeżyć upadki z wyższych wysokości.

źródło: Android Authority

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij