Udostępnij
Tweetnij

Huawei obiecuje dwuletnie aktualizacje dla Honorów

Firma Huawei zobowiązała się do dostarczania cyklicznych aktualizacji dla smartfonów z serii Honor. Mają one być udostępniane przez okres minimum dwóch lat.

Firma Huawei zobowiązała się do dostarczania cyklicznych aktualizacji dla smartfonów z serii Honor. Mają one być udostępniane przez okres minimum dwóch lat.

Samsung, HTC czy Google. Te firmy dostarczają dla własnych smartfonów comiesięczne aktualizacje oprogramowania. Firma Huawei do tej pory nie słynęła z dobrego wsparcia dla użytkowników własnych telefonów, gdy pod uwagę weźmiemy aktualizacje firmware. To się jednak zmienia.

Huawei Honor 8

Taylor Wimberly, jeden z pracowników chińskiego giganta, przekazał w serwisie Google+, że jego firma zobowiązuje się do dostarczania cyklicznych aktualizacji oprogramowania przez okres co najmniej dwóch lat. Co prawda, informacja dotyczy na razie tylko smartfonu Honor 8, który w Polsce będzie dostępny już na początku września w cenie 1999 złotych, ale pewnie obejmie też inne produkty.

Z informacji przekazanych przez Wimberly’ego wynika, że aktualizacje mają wnosić nie tylko poprawki zabezpieczeń i błędów, ale także nowe funkcje. Co ciekawe, w ciągu pierwszych dwunastu miesięcy od debiutu nowe funkcje gwarantowane są z częstotliwością co trzy miesiące. Pracownik Huawei nie udzielił jednak odpowiedzi na pytanie: czy dotyczy to wyłącznie Honora 8? Pozostaje czekać nam na więcej informacji i wierzyć, że podobnym wsparciem zostaną objęte też modele z logo Huawei, a nie tylko smartfony Honor. Miejmy nadzieję, że wkrótce to się wyjaśni.

źródło: google+

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij