Udostępnij
Tweetnij

Chiński rynek smartfonów: Huawei liderem, Apple na 5. miejscu

IDC podsumowało chiński rynek smartfonów w drugim kwartale tego roku. Liderem jest Huawei, kolejne trzy miejsca okupują inni producenci z Państwa Środka.

IDC podsumowało chiński rynek smartfonów w drugim kwartale tego roku. Liderem jest Huawei, kolejne trzy miejsca okupują inni producenci z Państwa Środka, a Apple’a zepchnięto na 5. miejsce.

iphone-china

IDC (International Data Corporation) przygotowało podsumowanie rynku smartfonów w Chinach za drugi kwartał tego roku. Od kwietnia do końca czerwca w Państwie Środka sprzedano ponad 111 mln smartfonów, czyli o 4,6% więcej niż w adekwatnym okresie sprzed roku. Liderem jest firma Huawei, która sprzedała w zeszłym kwartale 19,1 mln smartfonów. Na drugie miejsce wskoczyło z przytupem OPPO z 18 mln sprzedanych telefonów. To o 124,1% więcej niż rok wcześniej.

Trzecie miejsce przypadło firmie vivo, która też zaliczyła bardzo duży wzrost sprzedaży i tylko w zeszłym kwartale dostarczyła w Chinach 14,7 mln smartfonów. Xiaomi, niegdyś lider w Państwie Środka, musi zadowolić się obecnie czwartym miejscem ze sprzedażą na poziomie 10,5 mln sztuk. Pierwszą piątkę producentów zamyka Apple z 8,6 mln sprzedanych iPhone’ów. To wynik gorszy prawie o 32% względem drugiego kwartału 2015 roku. Pozostali producenci dostarczyli 40,2 mln sztuk smartfonów. Szczegóły możecie podejrzeć w poniższej tabeli.

IDC Chiny smartfony Huawei Apple Xiaomi

Jak nietrudno zauważyć, w zestawieniu nie ma światowego lidera rynku smartfonów, czyli Samsunga. Koreańczycy ostatnimi czasy coraz gorzej sobie radzą na rynku smartfonów w Chinach, ale zapewne będą starali się to zmienić.

źródło: IDC

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij