Udostępnij
Tweetnij

Hangouts skupi się na biznesie. Allo i Duo to komunikatory dla zwykłych użytkowników

Używacie Hangouts? Z pewnością tak, ale jeśli wydaje wam się, że Google będzie rozwijać aplikację z myślą o was, to jesteście w błędzie.

Używacie Hangouts? Z pewnością tak, ale jeśli wydaje wam się, że Google będzie rozwijać aplikację z myślą o was, to jesteście w błędzie. Dla  zwykłych użytkowników przygotowano Allo i Duo. Hangouts skupi się na użytkownikach biznesowych. 

Hangouts

Google Hangouts, to komunikator, którego wielu z was z pewnością używa od lat. Program co jakiś czas dostawał nowe funkcje i wśród użytkowników Androida cieszył się dużą popularnością. Niestety (albo stety), w trakcie majowej konferencji Google I/O 2016 zapowiedziano dwa nowe komunikatory: Allo i Duo. Drugi z nich jest już wdrażany w Sklepie Play i na dniach pojawi się też w Polsce. Oba mają być domyślnymi komunikatorami dla zwykłych użytkowników Androida.

Co więc stanie się z Hangouts? Cóż, aplikacja nie przestanie nagle działać i Google nie zmusi was do przesiadki w ciągu jednego dnia, ale również nie zamierza wprowadzać w starszej aplikacji rozwiązań, które by was zadowoliły. Rozwój Hangouts ma skupić się w kierunku użytkowników biznesowych. Natomiast Allo i Duo będą aplikacjami skierowanymi do zwykłych konsumentów.

Nie pozostaje nic innego, jak tylko się z tym pogodzić. Choć pewnie część z was nadal uporczywie będzie trzymać się Hangouts, tak może z czasem skusicie się do przesiadki na Allo i/lub Duo. Tym bardziej, że obie aplikacje zapowiadają się naprawdę ciekawie.

Google Allo na razie nie ma jeszcze oficjalnej daty premiery i domyślamy się, że raczej zostanie wprowadzone do Sklepu Play przy okazji premiery nowych smartfonów z serii Nexus, które mają mocno integrować się z zapowiedzianym, także w trakcie Google I/O 2016, asystentem Google Assistant.

źródło: engadget

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij