Udostępnij
Tweetnij

Google Duo – nowy wideo komunikator już jest (aktualizacja: APK)

Google Duo, którego zapowiedź odbyła się w maju na Google I/O 2016, jest już wdrażany w Sklepie Play i App Store. Niestety, jeszcze nie w Polsce.

Google Duo jest jednym z dwóch nowych komunikatorów, obok Google Allo, które zapowiedziano w trakcie majowej konferencji Google I/O 2016. Aplikacja właśnie zaczyna być wdrażana w Sklepie Play i App Store.

Firma z Mountain View pochwaliła się dwoma nowymi komunikatorami – Allo i Duo w trakcie majowej konferencji Google I/O 2016. Dziś poinformowano o dostępności drugiego z nich. Google Duo jest już pomału wdrażany w Sklepie Play i App Store. Niestety, w polskich sklepach z aplikacjami (obu) aplikacja nie jest jeszcze dostępna, a więc będziemy musieli poczekać. Na szczęście, prawdopodobnie tylko kilka dni, bo tyle czasu ma zająć globalny rollout.

Google Duo

Google Duo to jeden z najprostszych wideo komunikatorów do prowadzenia rozmów 1 do 1. Duo nie wymaga tworzenia osobnego konta. Do działania wymaga jedynie podania numeru telefonu, którego dodanie to kilka prostych kroków. I to wszystko. Od tej pory aplikacja działa i pozwala wykonywać wideopołączenia.

Google Duo ma prosty i przyjazny interfejs użytkownika, który nie jest przeładowany zbędnymi opcjami, oferuje pełne szyfrowanie połączeń (z dekodowaniem na urządzeniu rozmówcy) i automatyczne przełączanie się pomiędzy sieciami Wi-Fi i komórkowymi bez zrywania połączenia z rozmówcą. W przypadku słabych połączeń rozdzielczość rozmowy jest redukowana. Po to, aby zapewnić płynność wideorozmowy.

Google Duo zaprojektowano z myślą o smartfonach z Androidem oraz iPhone’ach. Na uwagę zasługuje też opcja Knock Knock, która pozwala zobaczyć podgląd live video przed odebraniem połączenia. Poniżej oficjalne wideo poświęcone nowemu komunikatorowi Google’a.

Aktualizacja

W sieci pojawiły się pliki Google Duo APK, a więc komunikator może zainstalować każdy. Stosowne pliki APK z Duo znajdziecie na stronie APK Mirror. Niestety, w Polsce na razie komunikator wyświetla błąd związany z wysłaniem potwierdzenia numeru. Co  pewnie niedługo się zmieni.

źródło: Google

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij