Udostępnij
Tweetnij

Google Now z nową zakładką – Dashboard

Google Now doczekało się kolejnej nowości. Jest nią zakładka Dashboard, która ma nas informować o nadchodzących wydarzeniach. Aktualnie jest ona najprawdopodobniej w fazie testowej.

Google Now doczekało się kolejnej nowości. Jest nią zakładka Dashboard, która ma nas informować o nadchodzących wydarzeniach. Aktualnie jest ona najprawdopodobniej w fazie testowej.

Asystent Google Now ciągle przechodzi modyfikacje. Ostatnio pisaliśmy o tym, że Google testuje nową funkcję pozwalającą na określenie zainteresowań u użytkowników i wyświetlanie mu odpowiednich treści. Teraz przyszedł czas na kolejną zmianę – zakładkę Dashboard.

Nowa zakładka pojawia się na dole strony, obok Home. Kiedy Home przekierowuje nas do strony startowej, Dashboard pokazuje nam te wydarzenia, które zapisaliśmy w swoim kalendarzu. Innymi słowy – informuje nas o tym, gdzie powinniśmy być i co robić w najbliższym czasie. Zawiera w sobie także przypomnienia, także maile, na które powinniśmy odpowiedzieć czy listę rzeczy do zrobienia.

dashboard google now zakładka 1

Aktualnie zakładka w Google Now dostępna jest tylko dla wybranych użytkowników. Wygląda na to, że działa wyłącznie na launcherze Naxusa. Jest spore prawdopodobieństwo, że opcja ta wyciekła z wersji przeznaczonej jedynie dla wewnętrznych testów, choć niewykluczone również, iż została udostępniona również garstce zewnętrznych posiadaczy urządzeń z Androidem.

Nie działa też jeszcze za dobrze, więc mało prawdopodobne, że trafi do użytkowników w najbliższym czasie. Nie wiadomo też czy będzie mogło ją wypróbować większe grono odbiorców. Powyżej zrzut ekranu przedstawiający jak wygląda zakładka Dashboard. Został on udostępniony serwisowi Android Police przez jednego z użytkowników.

Źródło: AndroidPolice

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij