Udostępnij
Tweetnij

Mapy Google 9.34.1 z trybem Tylko Wi-Fi i zapisywaniem map na karcie microSD

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Mapy Google doczekały się dwóch długo wyczekiwanych nowości – trybu Tylko Wi-Fi oraz map na karcie microSD.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Mapy Google doczekały się dwóch długo wyczekiwanych nowości – trybu Tylko Wi-Fi oraz możliwości zapisywania map na karcie microSD. 

O obu nowościach wspominaliśmy wam już wcześniej, bo Google testowało je od kilku tygodni w aplikacji Mapy. Tryb Tylko Wi-Fi znajduje się w ustawieniach (pod opcją Edytuj adres domu lub pracy) i pozwala na dezaktywację połączeń z siecią komórkową. Na przykład w trakcie nawigowania w podróży. Szerzej na temat tej nowości wspominaliśmy wam tutaj.

Mapy Google 9.34.1 Tylko Wi-Fi

Kolejna nowość to możliwość zapisywania map w trybie offline na karcie microSD. Nie mam teraz pod ręką karty microSD w tablecie, ale działanie funkcji możecie zobaczyć na poniższym zrzucie ekranowym opublikowanym przez Google. Jak nietrudno zauważyć, użytkownik pytany jest o to, gdzie chce zapisać obszar offline i zamiast pamięci urządzenia można wskazać kartę microSD.

Mapy Google 9.34.1 mapy offline microSD

Nowości są już wdrażane na urządzeniach z Androidem i pojawiają się w aplikacji Mapy Google 9.34.1 i jeśli jeszcze nie macie aktualizacji ze Sklepu Play, to możecie sięgnąć po stosowny pakiet APK. Do pobrania tutaj. Na razie pliki APK dostępne są tylko dla smartfonów z procesorami opartymi na architekturze ARM i ekranami 400-640 dpi, ale w ciągu kilku godzin powinny pojawić się pliki także dla innych urządzeń.

Nowością jest także możliwość zamawiana przejazdów taksówką. Poza Uberem dodano integrację z MyTaxi. Niestety, funkcja ta działa tylko w trzech miastach kraju, m.in. w Warszawie i Gdańsku.

źródło: Google

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij