Udostępnij
Tweetnij

Zdjęcia Google 1.25 do pobrania. Co nowego?

Zdjęcia Google 1.25 to najnowsza aktualizacja popularnej aplikacji, którą wydano w zeszłym roku. W nowej wersji programu pojawiają się opcje związane z blokowaniem osób dla udostępnianych zdjęć oraz mechanizm Zwolnij miejsce, który pozwala szybko usunąć kopie zdjęć zapisanych już w chmurze. Ponadto redaktorzy Android Police doszukali się w kodzie aplikacji wzmianek, które sugerują pojawienie się stabilizacji wideo.

Zdjęcia Google 1.25 to najnowsza aktualizacja popularnej aplikacji, którą wydano w zeszłym roku. W nowej wersji programu pojawiają się opcje związane z blokowaniem osób dla udostępnianych zdjęć oraz mechanizm Zwolnij miejsce, który pozwala szybko usunąć kopie zdjęć zapisanych już w chmurze. Ponadto redaktorzy Android Police doszukali się w kodzie aplikacji wzmianek, które sugerują pojawienie się stabilizacji wideo.

Blokowanie osób w udostępnianych albumach

Jak dobrze wiemy, w aplikacji możemy udostępniać innym osobom albumy ze zdjęć. Te następnie mogą dodawać komentarze, a nawet kolejne zdjęcia, gdy im na to pozwolimy. Zdjęcia Google 1.25 wprowadzają nową funkcję dla udostępnianych albumów i tym razem jest to blokowanie. Niestety, ja po aktualizacji aplikacji nie widzę tej opcji. Pojawia się ona po wejściu w opcje udostępnianego albumu z menu. W sekcji Osoby widzimy ludzi, którzy weszli w interakcje z udostępnionym albumem. Tutaj, przy danej osobie, powinno pojawić się menu z trzema kropkami i pod nim znajduje się opcja Blokuj. Na szczęścia dla Dawida, ja tej opcji jednak jeszcze u siebie nie widzę i najpewniej jest ona włączana po stronie serwerów Google’a. Stąd też nie każdy pewnie ją jeszcze ma.

Zdjęcia Google 1.25

Szybkie zwalnianie pamięci

Na telefonie czy tablecie przechowujemy obecnie mnóstwo zdjęć. Istotą Google Photos jest jednak tworzenie kopii zapasowych w chmurze. Po to, aby w pamięci smartfonu mieć jak najwięcej miejsca na inne dane. Często zapominamy o tym, aby usunąć fotki, których kopię mamy już w chmurze. Tutaj z pomocą przychodzi nowa funkcja – Zwolnij miejsce. Umieszczono ją w głównym menu aplikacji. Jej dotknięcie spowoduje uruchomienie mechanizmu, który przeskanuje nasze zdjęcia i porówna je z kopiami przechowywanymi w chmurze. Po chwili wyświetli się komunikat o liczbie zdjęć, które mogą zostać usunięte. W moim przypadku było to tylko 12 zdjęć. Usuwanie zatwierdzamy dotykając kontrolkę Usuń (liczba).

Zdjęcia Google 1.25 Zdjęcia Google 1.25

Wkrótce stabilizacja wideo

W kodzie aplikacji Zdjęcia Google 1.25 redaktorzy Android Police doszukali się następujących wzmianek:

<string name=”cpe_editor_action_stabilize”>Stabilize</string>
<string name=”cpe_a11y_stabilize_video”>Stabilize video</string>

Sugerują one, że wkrótce w aplikacji pojawi się funkcja stabilizacji dla wideo. Niestety, na razie jeszcze nie wiadomo jak ma to działać. Przekonamy się o tym, gdy funkcja zostanie dodana.

Z nowymi uprawnieniami

Warto dodać, że nowa aktualizacja Google Photos żąda nowych uprawnień i są to:

  • Łączenie się i rozłączanie z siecią Wi-Fi
  • Zmienianie połączeń sieci
  • Modyfikowanie ustawień systemu

Zdjęcia Google 1.25 APK

Jeśli jeszcze nie macie najnowszej aktualizacji i jesteście niecierpliwi, to najnowszą wersję Zdjęć Google możecie pobrać w pliku APK, na przykład stąd.

Źródło: Android Police

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij