Udostępnij
Tweetnij

Samsung: składane smartfony nie są jeszcze gotowe do debiutu

Jeśli czekacie na składane smartfony, to nie mamy dla was dobrych wieści. Jeden z prezesów Samsung Mobile przekazał, że takie telefony nie są jeszcze gotowe do wdrożenia na rynek konsumencki.

Jeśli czekacie na składane smartfony, to nie mamy dla was dobrych wieści. Jeden z prezesów Samsung Mobile przekazał, że takie telefony nie są jeszcze gotowe do wdrożenia na rynek konsumencki.

Dziś już nikogo nie dziwą telefony z zakrzywionymi ekranami, czy nawet dwoma ekranami jak LG V10. Technologia cały czas rozwija się i kolejnym etapem dla telefonów będą składane smartfony. Tak, prototypy takich wyświetlaczy istnieją i pracuje nad nimi nie tylko Samsung, ale także firma LG Display. Niestety, prędko takich telefonów raczej nie zobaczymy.

Samsung Galaxy X

Choć plotki sugerują, że Koreańczycy zaprezentują pierwsze składane smartfony już na początku przyszłego roku, tak prezes Samsung Mobile – Koh Dong-jin postanowił nieco ostudzić entuzjazm i powiedział, że jego firma wiele robi, aby wdrożyć na rynek telefony ze składanymi ekranami, ale dodaje: potrzebujemy jednak więcej czasu w celu zapewnienia innowacji i wygody, gdy pod uwagę weźmiemy obecny stan technologii. Potrzebujemy znaczących zmian w oprogramowaniu i UX w celu stworzenia składanych smartfonów, a to zajmie nam trochę czasu.

Tak więc jest możliwe, że w przyszłym roku jeszcze nie doczekamy się takich telefonów i przyjdzie nam na nie poczekać dłużej. Może to też wynikać z faktu, że Apple niespecjalnie stało się innowacyjne z ostatnimi iPhone’ami, a więc Samsung nie ma też tak dużej presji z wdrożeniem nowej technologii.

źródło: koreatimes

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij