Udostępnij
Tweetnij

Android 7.0 Nougat – finalne wydanie już w sierpniu

Już w przyszłym miesiącu spodziewajmy się finalnej wersji systemu Android 7.0 Nougat, który od kilku miesięcy znajduje się w fazie beta testów.

Już w przyszłym miesiącu spodziewajmy się finalnej wersji systemu Android 7.0 Nougat, który od kilku miesięcy znajduje się w fazie beta testów. Informację przekazał na Twitterze Evan Blass, czyli Evleaks.

Android 7.0 Nougat

Evan Blass, znany jak Evleaks, ujawnił na Twitterze, że w przyszłym tygodniu odbędzie się premiera finalnej wersji systemu Android 7.0 Nougat. Przy okazji dodał, że użytkownicy smartfonu Google Nexus 5 nie mają co liczyć na aktualizację do nowej wersji, co w zasadzie nie powinno dziwić, bo jego premiera miała miejsce prawie trzy lata temu.

W tym miesiącu Google udostępniło deweloperom system Android 7.0 Nougat Developer Preview 5. Ta wersja oprogramowania zawiera już sfinalizowane API 24 poziomu, jak i oferuje, w przypadku Nexusów, niemal finalne obrazy systemu. W finalnej wersji Androida Nougat, który trafi niedługo do AOSP, pojawią się już tylko ostatnie poprawki i optymalizacje.

Dokładna data premiery nie jest znana, ale Blass twierdzi też, że finalny Android 7.0 dostanie sierpniowe poprawki bezpieczeństwa, które obecnie są w przygotowaniu. Pozostaje nam czekać na więcej informacji. Wraz z premierą nowego Androida spodziewamy się też debiutu dwóch Nexusów od HTC, które ukrywają się pod nazwami Sailfish i Marlin.

źródło: twitter

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij