Udostępnij
Tweetnij

Ruszyła biblioteka rodzinna Google Play

Google uruchomiło usługę Biblioteka rodzinna Google Play, którą zapowiedziano już w maju tego roku. Usługa pozwala współdzielić zakupy w rodzinie dokonane w Google Play.

Google uruchomiło usługę Biblioteka rodzinna Google Play, którą zapowiedziano już w maju tego roku. Usługa pozwala współdzielić zakupy w rodzinie dokonane w Google Play.

Firma z Mountain View zapowiedziała Bibliotekę rodzinną Google Play już w trakcie majowej konferencji Google I/O 2016, a teraz usługa została uruchomiona dla użytkowników. Niestety, nie w Polsce. Na razie mogą z niej skorzystać osoby z Australii, Brazylii, Kanady, Francji, Niemiec, Irlandii, Włoch, Japonii, Meksyku, Nowej Zelandii, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Z czasem jednak Biblioteka rodzinna Google Play ma pojawić się na kolejnych rynkach.

Biblioteka rodzinna Google Play

Biblioteka rodzinna Google Play działa na podobnej zasadzie, co Chmura rodzinna Apple’a, a więc umożliwia współdzielenie zakupów z Google Play (aplikacji, gier, książek, filmów czy seriali, na razie bez muzyki) pomiędzy maksymalnie 6 członkami rodziny. Seriale i książki można też współdzielić na urządzeniach z iOS.

Warto dodać, że współdzielić za darmo można tylko rzeczy udostępnione po 2 lipca tego roku. Google dało deweloperom wybór i ci w konsoli mogą zaznaczyć opcję, aby w bibliotece były dostępne aplikacje dodane przed tą datą, ale nie mają takiego obowiązku. To tylko opcja, z której mogą skorzystać.

Bibliotekę rodzinną Google Play można skonfigurować tutaj. Niestety, łącze nie działa w Polsce, ale jeśli mieszkacie na terenie wspieranych państw, to z usługi możecie zacząć korzystać już dziś.

źródło: google

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij