Udostępnij
Tweetnij

Microsoft Office na Androida z nowymi funkcjami

Microsoft Office na Androida doczekał się aktualizacji do wersji z numerkiem 16.0.7030.1014. Poszczególne aplikacje pakietu doczekały się m.in. wsparcia dla dokumentów chronionych przez IRM czy możliwości zapisywania plików w formacie ODF.

Microsoft Office na Androida doczekał się aktualizacji do wersji z numerkiem 16.0.7030.1014. Poszczególne aplikacje pakietu doczekały się m.in. wsparcia dla dokumentów chronionych przez IRM czy możliwości zapisywania plików w formacie ODF. 

Microsoft udostępnił w Sklepie Play nowe wersje aplikacji Word, Excel i PowerPoint z numerem 16.0.7030.1014. Aktualizacja wnosi całkiem sporo nowości, które z pewnością warto wypunktować i są to:

  • Dodano więcej kolorów, które można wybrać dla czcionek i innych elementów w trakcie formatowania dokumentów
  • Dodano wsparcie dla dokumentów chronionych IRM (Information Rights Management)
  • Pojawił się skrót, który pozwala umieszczać ikonki dokumentów bezpośrednio na ekranie głównym
  • Dodano możliwość zapisywania plików w formacie ODF (.odt, .ods i .odp)

Office na Androida

Wyżej wymienione nowości dotyczą wszystkich aplikacji, ale pojawiły się także pewne nowości w poszczególnych programach. Word dostał możliwość otwierania dokumentów w formacie .txt, a PowerPoint pozwala wybrać format tła. Aktualizacja pakietu Office dostępna jest z poziomu Sklepu Play.

źródło: neowin

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij