Udostępnij
Tweetnij

Samsung planuje okrągły przycisk Home w smartfonach

Wnioskując po opublikowanych w sieci patentach, Samsung planuje wprowadzenie okrągłego przycisku Home, podobnego do tych w iPhone’ach. Firma chce też przenieść czytnik linii papilarnych na tylną obudowę.

Wnioskując po opublikowanych w sieci patentach, Samsung planuje wprowadzenie okrągłego przycisku Home, podobnego do tych w iPhone’ach. Firma chce też przenieść czytnik linii papilarnych na tylną obudowę.

Samsung patent 1

Od lat smartfony firmy Samsung mają podobny, płaski przycisk. Od dawna też znajduje się pod nim skaner linii papilarnych. Użytkownicy często narzekali, że nie działa on tak, jak powinien. Ale niedługo może się to zmienić. Wskazują na to najnowsze wnioski patentowe, jakie pojawiły się w sieci. Z pierwszego wynika, że Koreańczycy planują zastąpienie dotychczasowego przycisku Home nowym, okrągłym przyciskiem. Podobny można spotkać chociażby w iPhone’ach. Co ciekawe, ma być on pozbawiony czytnika linii papilarnych.

samsung patent 2

Czy zatem Samsung planuje całkowite usunięcie takiego czytnika ze swoich urządzeń? Nic z tych rzeczy. Drugi patent wskazuje na to, że firma planuje wprowadzenie skanera linii papilarnych na tylnej obudowie swoich smartfonów. Nie jest to nowy pomysł, bo inni producencie smartfonów z Androidem już wcześniej wprowadzali na rynek urządzenia z takimi rozwiązaniami, jednak nie wiadomo, na ile poważnie Koreańczycy myślą o wdrożeniu go w życie.

Źródło: Sammobile

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij