Udostępnij
Tweetnij

Masz Nexusa? Zobacz, kiedy stracisz wsparcie od Google

Google udostępniło na łamach własnych stron poświęconych wsparciu technicznemu informacje na temat planowanego zakończenia aktualizacji dla urządzeń Nexus.

Google udostępniło na łamach własnych stron poświęconych wsparciu technicznemu informacje na temat planowanego zakończenia aktualizacji dla urządzeń Nexus. 

LG Nexus 5X

Jeśli użytkujecie Nexusy, to z pewnością wiecie, że wasze urządzenia otrzymują cały czas aktualizacje bezpośrednio od Google. Pytanie tylko: jak długo wasze urządzenie będzie aktualizowane? Google opublikowało na własnych stronach wsparcia technicznego informacje na ten temat. Urządzenia z serii Nexus, w zależności od modelu, mają otrzymywać aktualizacje do:

  • Nexus 5X: wrzesień 2017
  • Nexus 6P: wrzesień 2017
  • Nexus 9: październik 2016
  • Nexus 5: październik 2015
  • Nexus 6: październik 2016
  • Nexus 7 (2013): lipiec 2015
  • Nexus 10: październik 2014

Powyższe daty dotyczą gwarantowanych aktualizacji Androida, a więc nowych wersji systemu. Wiemy jednak, że Google jeszcze przez rok lub 18 miesięcy od daty ostatniej sprzedaży zapewni urządzeniom poprawki z zakresu bezpieczeństwa. Tak więc, dla przykładu Nexus 6P i 5X aktualizacje związane z bezpieczeństwem będą otrzymywać jeszcze co najmniej do września 2018 roku.

Warto dodać, że Google gwarantuje dostępność nowych aktualizacji Androida dla Nexusów do maksymalnie dwóch tygodni od daty pierwszej publikacji.

źródło: google

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij