Udostępnij
Tweetnij

Sklep Play: dołączanie do beta testów niedługo dla wszystkich?

Użytkownicy donoszą, że w aplikacji Sklep Play ponownie można zobaczyć opcję szybkiego dołączania do testów beta. Niedawno przycisk ten był dostępny, ale go usunięto.

Użytkownicy donoszą, że w aplikacji Sklep Play ponownie można zobaczyć opcję szybkiego dołączania do testów beta. Niedawno przycisk ten był dostępny, ale go usunięto.

Jak informowaliśmy kilka tygodni temu, Google udostępniło Sklep Play w wersji 6.7. Aktualizacja wprowadzała przede wszystkim długo wyczekiwaną możliwość dołączania do testów beta aplikacji. Z niewiadomych jednak przyczyn niedługo później opcja ta została usunięta z mobilnego sklepu Google’a. Okazuje się jednak, że gigant z Mountain View wcale nie wykreślił jej z listy opcji na stałe. Teraz udostępniona została ponownie ograniczonej liczbie użytkowników Sklepu Play.

Screenshot_2016-05-15-08-20-20

Podobnie jak poprzednio chcąc dołączyć do beta testów danej aplikacji trzeba ją tylko znaleźć i wybrać opcję Dołącz. Jeśli deweloper tego wymaga, musimy uprzednio dołączyć do specjalnej grupy na Google+. Program testów beta można później opuścić wciskając przycisk Zrezygnuj. Pojawiają się także powiadomienia o tym, że zostaliśmy testerem danej aplikacji, jeśli zostaliśmy przyjęci do testów.

Zmiany w aplikacji Sklep Play są widoczne na urządzeniach wybranych użytkowników, ale możliwe, że zostaną niedługo wprowadzone dla wszystkich.

Źródło: Reddit

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij