Udostępnij
Tweetnij

Barack Obama korzysta teraz z Samsunga Galaxy S4?

Serwis Ars Technica donosi, że jest spore prawdopodobieństwo, iż Barack Obama przesiadł się z BlackBerry na innego smartfona. Ma nim być Samsung Galaxy S4.

Serwis Ars Technica donosi, że jest spore prawdopodobieństwo, iż Barack Obama przesiadł się z BlackBerry na innego smartfona. Ma nim być Samsung Galaxy S4.

Kilka dni temu pisaliśmy, że Barack Obama w rozmowie z Jimmym Fallonem przyznał, że już nie korzysta z BlackBerry i przeniósł się w końcu na smartfona. Ze względów bezpieczeństwa nie jest jednak w stanie wykonywać z niego połączeń, pisać SMS-ów czy nawet słuchać na nim muzyki. Nie powiedział jednak, jakiego telefonu używa aktualnie. Z najnowszych wieści, jakie opublikował serwis Ars Technica wynika, że prezydent Stanów Zjednoczonych może korzystać z Samsunga Galaxy S4.

Barack Obama

Skąd takie informacje? Według wspomnianego serwisu tylko takie smartfony zostały wyposażone we wszystkie wymagane i zatwierdzone przez Defence Information Systems Agency elementy. Przypomnijmy, że DISA zajmuje się obsługą połączeń z Białym Domem. Nie jest to jednak zwykły Samsung Galaxy S4, a jego bardzo mocno zabezpieczona wersja.

Ars Technica wspomina, że w 2014 roku kilka urządzeń Samsunga było testowanych przez Departament Obrony w ramach programu Mobility Calssified Capability-Secret (DMCC-S). Głównym walorem Samsungów był system zabezpieczeń KNOX. Na liście wszystkich telefonów, jakie przeszły pomyślnie testy pozostał jedynie Samsung Galaxy S4 i to ten telefon może być podłączony do SIPRNet, czyli systemu sieci komputerowych, z którego korzystają Departament Stanu i Departament Obrony w celu wymiany tajnych informacji i dokumentów. Pierwszym testującym taką wzmocnioną wersję S4 był sekretarz stanu – John Kerry. Jest zatem spore prawdopodobieństwo, że Barack Obama dostał takie urządzenie dla siebie.

Źródło: ArsTechnica

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij