Udostępnij
Tweetnij

Samsung testuje nowy TouchWiz bez szuflady aplikacji

Najnowsze doniesienia mówią, że Samsung testuje nowy TouchWiz bez szuflady aplikacji. Zmieniony wygląd zauważyli posiadacze Galaxy Note 5 w Chinach i Korei Południowej.

Najnowsze doniesienia mówią, że Samsung testuje nowy TouchWiz bez szuflady aplikacji. Zmieniony wygląd zauważyli posiadacze Galaxy Note 5 w Chinach i Korei Południowej.

W lutym informowaliśmy Was, że w niedalekiej przyszłości Android może zostać pozbawiony lubianej przez wielu szuflady z aplikacjami. Zamiast niej, na wzór iOS, wszystkie aplikacje mielibyśmy dostępne z poziomu pulpitu. Teraz informacje dochodzą z obozu Samsunga, który podobno testuje już nowy wygląd autorskiego TouchWiz, w którym nie znajdziemy charakterystycznej ikonki z dziewięcioma kropkami.

touchwiz

Samsung testuje coś co nazywa się New Note UX wśród użytkowników Galaxy Beta Program w Chinach i Korei Południowej. Mogą oni zainstalować na swoich Galaxy Note 5 nowy TouchWiz, który nie tylko pozbawiono szuflady z aplikacjami, ale i delikatnie odświeżono. Zmodyfikowany został wygląd ikon w menu, wysuwane z góry menu już nie przesuwa się boki, tylko wyświetla się całe, a i wygląd menu ustawień delikatnie się zmienił.

Jak już wspominaliśmy, odmieniony TouchWiz dostępny jest na tę chwilę tylko dla użytkowników z Chin i Korei. Czy Samsung ma zamiar oferować różne wersje TouchWiza na różnych rynkach czy może po prostu tam zaczęli testowanie i z czasem nowy wygląd dostaną wszystkie rynki? Czy nowy wygląd zarezerwowany będzie tylko dla serii Note czy otrzymają go też inne urządzenia z rodziny Galaxy? Tego jeszcze nie wiadomo.

Źródło: PlayfulDroid

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij