Udostępnij
Tweetnij

Google 6.0.17: kod aplikacji ujawnia wiele nowości

Google 6.0.17 to najnowsza odsłona popularnej aplikacji, która co prawda nie debiutuje ze znaczącą ilością nowości widocznych gołym okiem, ale w kodzie aplikacji pojawia się wiele interesujących wzmianek.

Google 6.0.17 to najnowsza odsłona popularnej aplikacji, która co prawda nie debiutuje ze znaczącą ilością nowości widocznych gołym okiem, ale w kodzie aplikacji pojawia się wiele interesujących wzmianek.

Aplikacja Google w wersji na Androida doczekała się kolejnej aktualizacji. Na pierwszy rzut oka wersja 6.0.17 zmieniła niewiele. Użytkownicy twierdzą jednak, że pojawił się nowy pasek służący po zaznaczeniu tekstu. U mnie, niestety, nie jest on jeszcze widoczny.

Google 6.0.17

Najciekawsze są jednak zmiany, jakie nastąpiły w kodzie aplikacji. Wynika z nich, że wkrótce możemy spodziewać się nowych rozwiązań odnośnie oszczędzania danych w pakiecie. Opcja nie jest jeszcze widoczna, jednak, według zmian w kodzie, ma pojawić się na liście w sekcji Ustawienia.

Innymi zmianami, jakie wynikają z kodu, są ustawienia wyszukiwarki dla wylogowanego użytkownika. Innymi słowy – jeśli aktualnie na danym urządzeniu nie będzie zalogowanego konta, wyszukiwarka będzie miała osobne ustawienia. Możliwe, że będzie to chociażby otwieranie kart w trybie prywatnym. Konkretne funkcje nie są jednak wymienione w kodzie.

Aplikacja Google otrzymała także trzy nowe ikony. Rozweselone owoce pojawiają się wśród obrazów w APK. Każdy z nich wykonuje jakieś ćwiczenia. Ich przeznaczenie nie jest jeszcze znane, jednak najpewniej mają one po prostu pokazywać użytkownikom różnego rodzaju ćwiczenia. Możliwe, że w przyszłości pojawią się nowe owoce.

W kodzie znalazły się także informacje odnośnie opcji „drzemki” dla powiadomień. Innymi słowy – możemy wyłączyć powiadomienia na okres 10 minut czy 1 godziny, a nawet do wieczora czy następnego dnia. Po tym okresie znów zaczną się pojawiać na naszym ekranie. Nie wiadomo jednak jak będzie to działać chociażby z alarmem budzika.

Jeśli nie chcecie czekać na zmiany wymienione w pierwszym akapicie, możecie skorzystać z pliku APK z Google 6.0.17. Znajdziecie go pod tym adresem.

Źródło: AndroidPolice

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij