Udostępnij
Tweetnij

Google będzie proponowało aplikacje na podstawie lokalizacji

Google wprowadza nową aktualizację, w ramach której do urządzeń działających pod kontrolą Androida 4.4 i nowszego dodana zostanie nowa funkcja – proponowanie aplikacji na podstawie lokalizacji.

Google wprowadza nową aktualizację, w ramach której do urządzeń działających pod kontrolą Androida 4.4 i nowszego dodana zostanie nowa funkcja – proponowanie aplikacji na podstawie lokalizacji.

Wraz z nową aktualizacją Google wprowadza do swoich urządzeń z Androidem nową, ciekawą funkcję – wyszukiwanie aplikacji ze względu na lokalizację urządzenia. Innymi słowy – nasz smartfon czy tablet będą mogły polecać nam aplikacje, które przydadzą nam się w danym mieście czy regionie.

Google Nearby

Funkcja Nearby (polska nazwa jeszcze nieznana), w dużym skrócie, będzie pozwalała na wysłanie powiadomienia, kiedy znajdzie aplikację związaną z miejscem, w którym aktualnie się znajdziemy. Przykładem może być tutaj chociażby restauracja – kiedy do niej wejdziemy, nasze urządzenie powiadomi nas np. o oficjalnej aplikacji tego lokalu (np. McDonalds). Gdy natomiast będziemy czekać na swój lot, nasz telefon powiadomi nas o oficjalnej aplikacji takich linii jak United Airlines. Funkcja pozwoli nie tylko na wyszukiwanie aplikacji, ale również stron internetowych z mogącymi nas zainteresować informacjami.

Aby skorzystać z nowej funkcji użytkownicy urządzeń z Androidem będą musieli mieć włączony Bluetooth oraz opcję Lokalizacja w swoim sprzęcie. Google w swoim wpisie nie sprecyzowało jednak, czy dane powiadomienia będziemy mogli włączyć czy zdezaktywować jako całość, czy poszczególne powiadomienia będziemy mogli jednak wyłączyć.

Aktualizacja wprowadzana jest fazowo. Nowa funkcja będzie działała z urządzeniami działającymi pod kontrolą Androida 4.4 KitKat i nowszego.

Źródło: Google

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij