Udostępnij
Tweetnij

Samsung Pay wkracza do Europy, ale jeszcze nie do Polski

Hiszpania jest pierwszym krajem w Europie, gdzie debiutuje usługa Samsung Pay umożliwiającą wygodne płacenie w sklepach smartfonami z serii Galaxy.

Hiszpania jest pierwszym krajem w Europie, gdzie debiutuje usługa Samsung Pay umożliwiającą wygodne płacenie w sklepach smartfonami z serii Galaxy. 

Samsung Pay debiutuje dziś oficjalnie w pierwszym kraju na terenie Europy i jest nim Hiszpania. Usługa wcześniej dostępna była tylko w Korei Południowej, a potem pojawiła się w Stanach Zjednoczonych.

Samsung Pay

Jestem dumny z tego, że Hiszpania jest pierwszym krajem, gdzie debiutuje Samsung Pay, innowacyjna usługa, która wierzymy, że będzie punktem zwrotnym zarówno w zachowaniu Hiszpanów przy płaceniu, jak i ewolucją na rynku płatności – powiedział Celestino García, wiceprezes hiszpańskiego oddziału Samsunga. Na razie wsparciem objęto banki CaixaBank i imaginBank, a później w tym roku zostaną dodane także Abanca i Banco Sabadell. Z Samsung Pay działają też karty El Corte Inglés (tam gdzie są akceptowane).

Z czasem Samsung Pay pojawi się także pewnie w innych krajach Europy. Pewne plotki sugerują, że usługa zmierza również do Polski. Poza tym Koreańczycy przygotowują też podobno inną usługę – SamsungPay Mini, która ma być dostępna w postaci aplikacji na urządzeniach z Androidem oraz iOS i zapewni wygodne płacenie w sieci.

źródło: samsung

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij