Udostępnij
Tweetnij

Kobiety są o 10% bardziej podatne na uzależnienie od smartfonów

Profesor Chang Jae-yeon z Uniwersytetu Ajou potwierdził, że to kobiety są bardziej narażone na uzależnienie od smartfonów niż mężczyźni.

Profesor Chang Jae-yeon z Uniwersytetu Ajou potwierdził, że to kobiety są bardziej narażone na uzależnienie od smartfonów niż mężczyźni.

Zastanówcie się, ile razy, nawet bezwiednie, sięgacie po telefon w ciągu jednego dnia. A teraz przeanalizujcie w głowie – czy jesteś uzależniony? Bardzo możliwe. W dzisiejszych czasach trudno jest sobie wyobrazić życie bez smartfona. Z badań koreańskich naukowców wynika jednak, że jest większe prawdopodobieństwo, że do grona uzależnionych należeć będzie kobieta, nie mężczyzna.

Profesor Chang Jae-yeon z Uniwersytetu Ajou przeprowadził badania na 1236 studentach z 6 różnych uczelni. W ankiecie zadał pytania na temat używania przez nich smartfonów. Wyniki były ciekawe. Okazało się, że ponad 52% badanych kobiet używa telefonu około 4 godziny dziennie. Na tyle długo, by rozładować jego baterię. Do podobnego używania smartfona przyznało się jednak jedynie 29,4% badanych mężczyzn.

iPhone

Aż 23% z kobiet przyznało, że potrzebuje dodatkowych baterii, powerbanków czy ładowania, by ich smartfon był w stanie przetrwać do końca dnia. W takich sytuacjach znajduje się zaś jedynie 11% badanych mężczyzn. 37% kobiet przyznało się, że korzysta z telefonu, kiedy z kimś rozmawia lub w trakcie wykonywania innych zajęć. Mężczyźni natomiast korzystają z telefonu w przerwach. Ponad 20% ankietowanych kobiet czuło się niepewnie, kiedy nie miały telefonu przy sobie. Do takiej sytuacji przyznało się jedynie 8,9% panów.

Co więcej, z ankiety wynika, że istnieje 10% wyższe ryzyko uzależnienia od smartfona w przypadku kobiet, niż w przypadku mężczyzn. Potwierdzono również, że panie nadmiernie wykorzystują swoje smartfony do sprawdzania serwisów społecznościowych, kiedy panowie mają tendencje do zrównoważonego ich wykorzystywania.

Źródło: AndroidHeadlines

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij