Udostępnij
Tweetnij

Android N nie ma początkowo wspierać Force Touch

Jeśli czekacie na nowego Nexusa z systemem Android N i ekranem reagującym na siłę nacisku, to nie mamy dobrych wieści. Podobno Google przełożyło w czasie implementację tej funkcji w Androidzie N.

Jeśli czekacie na nowego Nexusa z systemem Android N i ekranem reagującym na siłę nacisku, to nie mamy dobrych wieści. Podobno Google przełożyło w czasie implementację tej funkcji w Androidzie N. 

W kwietniu wspominaliśmy wam, że Android N ma wprowadzić wsparcie dla Force Touch. Sugerowały to wzmianki w dokumentacji systemu. Tymczasem re/code raportuje, że tak się nie stanie. Wsparcie dla funkcji na ekrany reagujące na siłę nacisku zostało odłożone w czasie. Android N początkowo nie ma obsługiwać tej technologii. Możliwe jednak, że wsparcie pojawi się w dużej aktualizacji, na przykład w Androidzie 7.1.

aplikacje android

Przyczyny opóźnienia nie są znane, a Google nie komentuje tych doniesień. Jeśli to jednak prawda, to szkoda, bo pewnie tegoroczne Nexusy nie dostaną ekranów reagujących na siłę nacisku, choć wcześniej pojawiały się takie plotki.

Wsparcie dla Force Touch w samym Androidzie jest bardzo ważne, bo obecnie producenci smartfonów z Androidem starają się implementować funkcję na własne sposoby, ale efekt końcowy pozostawia wiele do życzenia. Dopiero ustandaryzowanie tego przez Google w Androidzie sprawi, że będzie to miało większy sens.

źródło: re/code

Marcelina Poznańska

Jestem absolwentką dziennikarstwa na Uniwersytecie Wrocławskim. Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką od sześciu lat. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij