Udostępnij
Tweetnij

W zasięgu LTE od T-Mobile Polska jest już ponad 90% populacji

T-Mobile Polska pochwaliło się zwiększaniem zasięgu LTE w kraju. Jego pokrycie objęło już prawie 60% powierzchni kraju, którą zamieszkuje ponad 90% populacji.

T-Mobile Polska pochwaliło się zwiększaniem zasięgu LTE w kraju. Jego pokrycie objęło już prawie 60% powierzchni kraju, którą zamieszkuje ponad 90% populacji. 

T-Mobile Polska cały czas inwestuje w rozwój własnej infrastruktury. Niedawno firma wygrała na aukcji nowe częstotliwości z zakresu 800 i 2600 MHz, co pozwoliło zwiększyć pokrycie i pojemność sieci. Natomiast zwiększenie pojemności skutkuje wyższymi prędkościami w trakcie transmisji danych. I jest to w szczególności istotne na obszarach mniej zurbanizowanych, gdzie wcześniej dostępny był tylko UMTS 900 MHz.

antena

W ciągu dwóch pierwszych miesięcy T-Mobile Polska uruchomiło ponad 200 nowych stacji. W konsekwencji pozwoliło to na pokrycie zasięgiem sieci LTE prawie 60% powierzchni naszego kraju, którą zamieszkuje ponad 90% populacji.

Oczywiście, na tym nie koniec. T-Mobile Polska zakłada, że do końca czerwca tego roku uda się uruchomić kolejne stacje, które umożliwią zwiększenie zasięgu do co najmniej 92% populacji. Aktualny zasięg LTE w T-Mobile Polska możecie zawsze sprawdzić pod tym adresem.

źródło: informacja prasowa

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij