Udostępnij
Tweetnij

HTC przygotowuje dwa nowe Nexusy – Marlin i Sailfish

Jeśli wierzyć plotkom, to HTC jest w trakcie przygotowywania nie jednego, a dwóch nowych Nexusów. Smartfony ukrywają się pod nazwami kodowymi M1 i S1 i redaktorzy Android Police dodają od siebie, że mogą to być skróty od nazw Marlin i Sailfish. Co ciekawe, pierwsza z nazw pojawia się we wzmiankach AOSP (Android Open Source Project). Przy okazji w teście Geekbench dostrzeżono nowego, tajemniczego Nexusa 6P ze Snapdragonem 820 oraz 4 GB pamięci operacyjnej RAM.

Jeśli wierzyć plotkom, to HTC jest w trakcie przygotowywania nie jednego, a dwóch nowych Nexusów. Smartfony ukrywają się pod nazwami kodowymi M1 i S1 i redaktorzy Android Police dodają od siebie, że mogą to być skróty od nazw Marlin i Sailfish. Co ciekawe, pierwsza z nazw pojawia się we wzmiankach AOSP (Android Open Source Project). Przy okazji w teście Geekbench dostrzeżono nowego, tajemniczego Nexusa 6P ze Snapdragonem 820 oraz 4 GB pamięci operacyjnej RAM.

Wszystko zaczęło się od tweeta opublikowanego przez Evana Blassa, czyli Evleaks, który przekazał na Twitterze, że HTC przygotowuje dla Google dwa nowe urządzenia z systemem Android N, które wewnętrznie nazywane są M1 i S1. Użył ponadto hashtagu #nexus.

Na tweeta Blassa dosyć szybko zareagował David Ruddock z serwisu Android Police. Redaktor stwierdza, że najpewniej są to dwa nowe smartfony (tabletu z logo Nexus pewnie prędko nie zobaczymy) i dodaje, że ich nazwy kodowe to najpewniej Marlin i Sailfish, a więc, już tradycyjnie w przypadku nowych Nexusów, nazwy ryb.

Co ciekawe, nazwę Marlin można dostrzec w AOSP (Android Open Source Project). Została ona umieszczona 30 marca tego roku przez jednego ze starszych inżynierów Qualcommu. Jak dobrze wiemy, pracownicy Qualcommu blisko współpracują z partnerami nad nowymi urządzeniami. Coś więc musi być na rzeczy.

Na post Android Police zareagował Roland Quandt z Winfuture.de, który opublikował na Twitterze post z linkiem do bazy testu Geekbench, gdzie znajduje się tajemniczy Nexus 6P z procesorem Qualcomm Snapdragon 820 i 4 GB pamięci operacyjnej RAM. Jak dobrze wiemy, Huawei Nexus 6P ma 3 GB pamięci RAM i procesor Qualcomm Snapdragon 810. Jest to więc nowe urządzenie. Poza tym telefon testowany w Geekbench pracował pod kontrolą Androida N.

W sieci już wcześniej pojawiły się plotki, jakoby to HTC, po świetnej premierze modelu 10, zostało wybrane na firmę, która przygotuje dla Google tegoroczne Nexusy. Ich dokładna specyfikacja nie jest jeszcze znana, ale zapewne jeden będzie smartfonem z około 5-calowym ekranem, a drugi phabletem z większym wyświetlaczem. Prawdopodobnie telefony będą miały technologię Force Touch, a więc ich ekrany będą reagować na siłę nacisku i na podstawie tego zostaną zaoferowane dodatkowe funkcje, jak skróty do popularnych akcji w aplikacjach. Jak dobrze wiemy, wsparcie dla tego rozwiązania znajduje się już w systemie Android N, który obecnie znajduje się w fazie beta testów.

Na więcej informacji musimy jeszcze poczekać, bo obecnie możemy jedynie zgadywać i snuć domysły co do specyfikacji technicznej nowych Nexusów. Premiera nowych smartfonów odbędzie się zapewne w drugiej połowie lata lub zaraz na początku jesieni. Sam Android N ma być gotowy do wydania latem. HTC i Google nie komentują tych plotek.

źródło: Android Police, twitter (2)

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij