Udostępnij
Tweetnij

Sony udostępnia Androida N Developer Preview dla Xperii Z3

Sony poinformowało na blogu dla deweloperów aplikacji o udostępnieniu poglądowej wersji Androida N Developer Preview dla Xperii Z3 z 2014 roku. Dlaczego akurat wybrano ten model telefonu? Tego nie wiadomo.

Sony poinformowało na stronie dla deweloperów aplikacji o udostępnieniu poglądowej wersji Androida N Developer Preview dla Xperii Z3 z 2014 roku. Dlaczego akurat wybrano ten model telefonu? Tego nie wiadomo. 

Już wcześniej w sieci pojawiały się plotki, jakoby Android N Developer Preview miał być dostępny na inne urządzenia niż te, które otrzymały go w marcu początkowo. Były to nowsze Nexusy, Google Pixel C oraz jeden ze smartfonów Android One. I tak się stało, bo Sony przekazało na własnym blogu informacje o dostępności poglądowej wersji Androida N Developer Preview dla Xperii Z3.

xperia_z3

Jest to o tyle ciekawe, że wybrano właśnie tego smartfona, a nie nowsze modele (Xperie Z4 czy Z5). Xperia Z3 to flagowiec z 2014 roku. Poglądowy build mogą zainstalować właściciele tylko dwóch konkretnych modeli telefonu: D6603 oraz D6653.

Build Androida N dla Xperii Z3 bazuje na wersji AOSP i nie ma typowej nakładki stosowanej przez Sony. Producent liczy na informacje zwrotne o działaniu oprogramowania. Więcej informacji można znaleźć na blogu Sony.

źródło: sony

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij