Udostępnij
Tweetnij

Safety Screen – aplikacja Samsunga, która chroni wzrok dzieci (wideo)

Samsung udostępnił aplikację Safety Screen, która ma za zadanie informować dzieci o tym, że znajdują się zbyt blisko ekranu.

Samsung udostępnił aplikację Safety Screen, która ma za zadanie informować dzieci o tym, że znajdują się zbyt blisko ekranu.

dzieci tablety

Pamiętacie jeszcze słowa mamy: „Nie siedź tak blisko telewizora!”? Dzisiaj pewnie nieczęsto wypowiadacie je do swoich pociech, bo te coraz częściej spędzają czas przed ekranami, ale smarfonów i tabletów. Jak jednak zapobiec temu, by dzieciaki zachowały bezpieczną odległość od tabletu i nie wklejały swojego wzroku w ekran? Samsung znalazł na to sposób – aplikację Safety Screen.

Jak można się domyślić, aplikacja wyświetla stosowny komunikat, jeśli wyczuje, że głowa dziecka znajduje się zbyt blisko ekranu. Innymi słowy – gdy dziecko zbliża swój wzrok. Wyświetla się wtedy zabawna animacja, podczas której niewielki stworek sugeruje, żeby odsunąć się nieco od ekranu. Animacja znika, kiedy dziecko wykonuje polecenie.

Samsung zdecydował się na wydanie takiej aplikacji po ostatnich badaniach, jakie przeprowadził. Wynika z nich, że jednymi z potencjalnych problemów, jakie mogą pojawić się od patrzenia zbyt blisko w ekran są bóle głowy, suchość oczu, niewyraźne widzenie oraz zmęczenie.

Samsung Safety Screen dostępne jest na urządzeniach mobilnych z Androidem 4.3 i nowszym. Aplikację można pobrać za darmo. Poniżej wideo z prezentacją:

playstore1

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij