Udostępnij
Tweetnij

Android N ze zmianami w launcherze Google Now

Android N Dev Preview 2 przynosi dwie nowe zmiany – odchodzi od znanych wcześniej opcji podczas np. zmiany tapety i dodaje nowe funkcje podczas przenoszenia aplikacji.

Android N Developer Preview 2 przynosi dwie nowe zmiany – odchodzi od znanych wcześniej opcji podczas np. zmiany tapety i dodaje nowe funkcje podczas przenoszenia aplikacji.

Udostępniony niedawno deweloperom Android N Developer Preview 2 wnosi wiele zmian w interfejsie użytkownika, jak chociażby nowy wygląd folderów czy też możliwość ustawiania różnych tapet na zablokowanym ekranie i na ekranie startowym. Serwisowi Android Police udało się odnaleźć dwie kolejne nowości, mające ułatwić nam codzienne korzystanie z Androida N.

android n

Pierwsza nowość to odejście od znanego z poprzednich wersji „długiego przytrzymywania palcem” ekranu głównego w celu zmiany tapety czy dodania paru widżetów. W Android N Developer Preview 2 wystarczy dotknąć i ścisnąć ekran dwoma palcami (gest pomniejszania zdjęcia w Galerii) aby pojawiły nam się wspomniane wyżej funkcje. Druga zmiana to uporządkowanie opcji wyświetlających się podczas przenoszenia aplikacji. Do tej pory przenosząc aplikację z ekranu głównego jedyne opcje jakie mieliśmy to usuń i odinstaluj, zaś przenosząc aplikację z dolnego paska, mogliśmy wybierać pomiędzy informacjami o aplikacji i opcją odinstalowania. W Developer Preview 2 opcja podejrzenia informacji o aplikacji zawsze będzie dostępna, niezależnie od tego skąd przenosimy aplikację, tak samo jak możliwość jej odinstalowania. Jedyna zmienna to wyświetlające się w lewym górnym rogu Anuluj dla aplikacji z dolnego paska i wyświetlające się w jego miejscu usuń dla aplikacji z ekranu domowego.

Źródło: AndroidPolice

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij