Udostępnij
Tweetnij

Opera Max z wersją na tablety

Opera Max dostępna była wyłącznie na smartfonach. Teraz twórcy aplikacji dodają wersję na tablety. Wprowadzają również wsparcie dla kilku nowych języków.

Opera Max dostępna była wyłącznie na smartfonach. Teraz twórcy aplikacji dodają wersję na tablety. Wprowadzają również wsparcie dla kilku nowych języków.

Opera Max to aplikacja do kompresji i zarządzania danymi. Zmniejsza ona rozmiar filmów i zdjęć przesyłanych przez różne aplikacje w sieciach komórkowych i Wi-Fi. Do tej pory dostępna była wyłącznie na smartfonach, teraz jednak twórcy aplikacji zdecydowali się ją udostępnić także na tabletach.

Opera Max

To jeszcze nie wszystko. Opera poinformowała również, że aplikacja doczeka się także wsparcia dla języków pisanych od prawej do lewej strony. Na początek najnowsza, wydana dzisiaj aktualizacja wprowadza wsparcie dla języka arabskiego, perskiego, urdu oraz hebrajskiego. Łącznie zatem aplikacja będzie obsługiwała 63 języki.

Opera twierdzi, że teraz użytkownicy tabletów będą w stanie zaoszczędzić dzięki wspomnianej aplikacji około 50-60% danych bez istotnej utraty jakości np. podczas oglądaniu filmów w serwisie YouTube. Co więcej, Opera Max umożliwia też oszczędzanie transferu w sieciach Wi-Fi. Pomoże to między innymi w szybszym pobieraniu danych, jeśli przykładowo sieć jest zatłoczona.

Opera Max jest dostępna za darmo w Sklepie Play. Możecie ją (teraz również na tablety) korzystając z poniższego przycisku. Aplikacja kompatybilna jest z Androidem 4.0 i nowszym.

playstore1

Źródło: AndroidHeadlines

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij