Udostępnij
Tweetnij

Play dodaje kolejne stacje z myślą o 4G LTE ULTRA

Play poinformował o kolejnych przedsięwzięciach związanych z rozbudową zasięgu sieci 4G LTE. Do końca czerwca powinno zostać uruchomionych tysiąc stacji.

Play poinformował o kolejnych przedsięwzięciach związanych z rozbudową zasięgu sieci 4G LTE. Do końca czerwca powinno zostać uruchomionych tysiąc stacji. 

Play w komunikacie prasowym informuje o sukcesywnym zwiększaniu zasięgu sieci LTE Advanced w kraju. Po przyznaniu częstotliwości z zakresów 800 oraz 2600 MHz i opłaceniu do Skarbu Państwa ponad 1,7 mld zł PLAY szacuje, że do końca czerwca tego roku uda się uruchomić tysiąc stacji. Do 8 kwietnia uruchomiono ich ponad 400. Oczywiście, w oparciu o uzyskane pasma przyznane zgodnie z wynikami postępowania aukcyjnego.

antena

Co to oznacza dla klientów Play? Nowe stacje wpłyną na poprawę jakości sieci, zwiększenie jej przepustowości oraz lepszy zasięg na terenach nisko zurbanizowanych. W konsekwencji można liczyć na szybsze działanie internetu mobilnego.

Z informacji przekazanych przez Play wynika, że obecnie zasięg sieci LTE firmy obejmuje ponad 81% populacji, a do ponad 40% populacji dociera zasięg sieci 4G LTE ULTRA. Przekłada się to na dostępność w 1406 miejscowościach, w tym 120 miastach powyżej 10 tys. mieszkańców.

źródło: informacja prasowa

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij