Udostępnij
Tweetnij

Aparat Google wkrótce z funkcjami Google Goggles

Serwis Android Authority raportuje, że Google zamierza wprowadzić funkcje z aplikacji Goggles do Aparatu. To oznacza, że użytkownicy będą mogli w aplikacji wyszukiwać obrazem.

Serwis Android Authority raportuje, że Google zamierza wprowadzić funkcje z aplikacji Goggles do Aparatu. To oznacza, że użytkownicy będą mogli w aplikacji wyszukiwać obrazem. 

Android Authority uzyskał informacje na temat planów Google’a związanych z rozwojem aplikacji Aparat. Jeśli wierzyć plotkom, to firma z Mountain View ma zapewnić jej funkcje podobne do tych, które znamy z aplikacji Google Goggles. To oznacza, że w Aparacie mogą pojawić się takie funkcje, jak wyszukiwanie obrazem.

unnamed

Skąd taki pomysł, skoro istnieje osobna aplikacja? Okazuje się, że Google Goggles nie jest zbyt popularnym programem jak na Google’a. W Sklepie Play Goggles pobrano mniej niż 50 mln razy. To nadal dużo, ale w rzeczywistości mogłoby być znacznie lepiej. Takie aplikacje, jak YouTube czy Chrome zostały pobrane ze Sklepu Play ponad miliard razy.

Przeniesienie funkcji z Goggles do Aparatu to nie wszystko. Firma z Mountain View ma wprowadzić także nowe opcje, w tym możliwość zaznaczania konkretnego obszaru na zdjęciu, na podstawie którego zostanie przeprowadzone wyszukiwanie oraz rekomendacje dla produktów, na przykład ze sklepów.

Plotki zakładają także wykorzystanie funkcji w urządzeniach noszonych. Tak więc rozwiązania mogą zostać użyte w Google Glass czy goglach VR. Więcej informacji na razie nie jest znanych.

źródło: Android Authority

 

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij