Udostępnij
Tweetnij

Prezentacje i Arkusze Google ze wsparciem nowych formatów

Aplikacje Prezentacje i Arkusze doczekały się nowych aktualizacji. Wprowadzają one przede wszystkim wsparcie dla dodatkowych formatów.

Aplikacje Prezentacje i Arkusze Google doczekały się nowych aktualizacji. Wprowadzają one przede wszystkim wsparcie dla dodatkowych formatów.

Google ponownie zaktualizowało aplikacje Prezentacje i Arkusze Google. Aktualizacje wprowadziły poprawki błędów, ale przede wszystkim wsparcie dla nowych formatów. W przypadku Arkuszy użytkownik może teraz wysłać lub zapisać plik w formacie HTML (w pliku .zip), a także .CSV oraz TSV korzystając z opcji Udostępnij i wyeksportuj. Dodatkowo dodano możliwość skorzystania z Rysunków Google, z tym że nie będą one widoczne w zamrożonych wierszach i kolumnach.

Google_slides

W przypadku Prezentacji wprowadzono także możliwość pobrania slajdu w formacie .JPEG, .PNG, a także .SVG. Można to zrobić podobnie jak w przypadku Arkuszy – otwierając rozwijane menu, a następnie wciskając Udostępnij i wyeksportuj. Na liście znajdziecie wspomniane formaty.

Aktualizacje wprowadzane są stopniowo, jeśli jednak nie chcecie na nie czekać, możecie skorzystać z plików Google Slides 1.6.112 APK oraz Google Sheets 1.6.112 APK.

Źródło: 9to5google.com

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij