Udostępnij
Tweetnij

Zdjęcia Google niedługo z komentarzami?

Ze zaktualizowanego kodu źródłowego dla aplikacji Zdjęcia Google wynika, że niedługo możemy spodziewać się kilku ciekawych nowości, takich jak komentarze, nowy tryb dla zdjęć zrobionych z pomocą trybu zdjęć seryjnych, a także opcja sugestii lokacji do albumów.

Ze zaktualizowanego kodu źródłowego dla aplikacji Zdjęcia Google wynika, że niedługo możemy spodziewać się kilku ciekawych nowości, takich jak komentarze, nowy tryb dla zdjęć zrobionych z pomocą trybu zdjęć seryjnych, a także opcja sugestii lokacji do albumów.

Kilka dni temu pisaliśmy, że nadeszła nowa wersja Zdjęć Google. Uaktualnienie wprowadziło kilka ciekawych nowości. Przede wszystkim warto wspomnieć o nowych przyciskach przewijania wyświetlających się na wideo. Pojawiły się też drobne zmiany w zakładce albumów. W wersji 1.16 usunięto ikonę dodawania obrazów. Można też zmienić selekcję zdjęć. Wprowadzono także dobre zmiany w Opcjach udostępniania. Ale najwyraźniej przed nami jeszcze więcej ciekawych rzeczy. Po aktualizacji kodu źródłowego serwis Android Police doszukał się zmian, które wskazują, że niedługo do aplikacji Zdjęcia Google zawitają komentarze.

Z kodu źródłowego wynika, że użytkownicy aplikacji Zdjęcia Google będą mogli dodawać komentarze do zdjęć. Będą je mogli również usuwać, a także zgłaszać nadużycia. Brakuje jednak opcji edycji komentarzy, więc bardzo możliwe, że początkowo nie będzie takiej możliwości. Nie wiadomo jednak, w jakiej formie będą to komentarze. Być może wkrótce Zdjęcia Google będą konkurencją dla Instagrama.

Google Photos

W kodzie można znaleźć także informacje o trybie Burst Actionsheet. Najprawdopodobniej będzie on przeznaczony dla fotografii wykonanych z pomocą burst mode, czyli trybu zdjęć seryjnych. Jest to ciekawa opcja, jeśli chcemy uchwycić odpowiedni moment, jednak później zostaje nam kilka zbędnych fotek. Z kodu wynika, że Burst Actionsheet pozwoli na wybranie jedynie jednego zdjęcia z serii i automatycznego usunięcia reszty. Można będzie również stworzyć animację, czyli najpewniej aplikacja Zdjęcia Google będzie mogła zebrać fotografie i stworzyć z nich plik w formacie GIF.

Kolejną informacją, którą można wyczytać z kodu źródłowego jest nowa opcja sugestii lokacji do albumów. Możliwe, że Zdjęcia Google będą korzystać z Map dla ustalenia lokacji. Niewykluczone też, że skorzystają z możliwości rozpoznawania twarzy lub innych elementów, by móc sprecyzować, gdzie została zrobiona dokładnie fotografia.

Źródło: Android Police

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij