Udostępnij
Tweetnij

Google 5.11 na Androida do pobrania. Co nowego?

Aplikacja Google 5.11 na Androida wprowadza kilka ciekawych zmian, takich jak modyfikacje w wyglądzie szuflady czy w wynikach wyszukiwania.

Aplikacja Google na Androida doczekała się kilku ciekawych zmian, takich jak modyfikacje w wyglądzie szuflady czy w wynikach wyszukiwania. Co więcej wprowadza wersja 5.11?

Aplikacja Google doczekała się nowej aktualizacji. Nowa wersja wyszukiwarki wprowadza kilka drobnych nowości. Przede wszystkim warto wspomnieć o zmianie w wyglądzie szuflady. Teraz okno wyszukiwania nie jest mocno oddzielone od listy aplikacji. Widoczna granica została zatarta, okno wyszukiwania połączono z listą, oddzielając te dwa elementy jedynie cienką kreską.

Google_5.11_1

Zmieniło się także kilka opcji w samym wyszukiwaniu. Jeśli wpiszecie w wyszukiwarkę daną frazę, a następnie schowacie klawiaturę, część, gdzie powinny być inne wyniki zostaje „wymazana” i pojawia się tam opcja Otwórz Sklep Play. Po jej wciśnięciu otworzymy kartę Sklepu Play na stronie z wyszukiwaną przez nas wcześniej frazą.

Warto także wspomnieć, że teraz aplikacja zapamiętuje, gdzie dokładnie zatrzymaliśmy się podczas przewijania listy. Taki stan utrzyma się do momentu, kiedy zdecydujemy się na otwarcie wybranej aplikacji.

Google_5.11

Jeśli natomiast wyszukujecie czegoś z pomocą wybranego tekstu i zaznaczycie frazę, którą chcecie później wyszukać, możecie teraz skorzystać z nowej opcji. Wystarczy, że na wysuniętej liście, obok opcji Zaznacz wszystko, Kopiuj i Udostępnij, dotkniecie rozwijanego Menu. Wtedy pojawi się opcja Assist, która włączy Google Now.

Aktualizacja wprowadzana jest stopniowo, jednak jeśli nie możecie doczekać się już zmian, to można skorzystać z pliku Google 5.11 APK. Plik znajdziecie pod tym adresem.

playstore1

Źródło: AndroidPolice

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij