Udostępnij
Tweetnij

Kolejna luka w StageFright: zagrożonych 275 mln urządzeń z Androidem (wideo)

Izraelska firma badająca oprogramowania, NorthBit, opublikowała raport, z którego wynika, że urządzenia z Androidem 2.2 i wyższym są narażone na włamania. Liczy się, że urządzeń tych może być 275 mln. Powodem ma być luka w bibliotece StageFright.

Izraelska firma badająca oprogramowania, NorthBit, opublikowała raport, z którego wynika, że urządzenia z Androidem 2.2 i wyższym są narażone na włamania. Liczy się, że urządzeń tych może być 275 mln. Powodem ma być kolejna luka w bibliotece StageFright.

Według izraelskiej firmy NorthBit miliony urządzeń z Androidem są narażone na włamania. Powodem ma być luka w bibliotece multimediów StageFright. Błąd dotyczy systemu Android w wersjach 2.2 i nowszych, łącznie z Androidem 5.0 i 5.1. NorthBit donosi, że zagrożonych może być nawet 275 milionów takich urządzeń. Najbardziej narażonym smartfonem jest Nexus 5. Na liście łatwych do włamania znajdują się także HTC One, LG G3 oraz Samsung Galaxy S5. Na szczęście, aby dostać dostęp do naszych danych, hakerzy będą musieli użytkownika najpierw przechytrzyć. Problem dotyczy zatem tych, którzy skorzystają z linka wysłanego wiadomością i pozostaną na stronie na tyle długo, by złośliwe oprogramowanie mogło zrobić swoje. Oczywiście, cały proces nie trwa długo, jak to można zobaczyć na załączonym wideo:

Nie jest to pierwszy taki przypadek, z którym boryka się Google. W październiku minionego roku również wykryto taki problem. Winna była ponownie luka w bibliotece StageFright. Wtedy jednak zagrożonych było ponad 950 mln urządzeń.

Źródło: A1

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij