Udostępnij
Tweetnij

Android N: tryb multi-window pozwoli także kopiować obrazki

Tryb multi-window z Androida N ma zapewnić także możliwość kopiowania obrazków pomiędzy dwiema aplikacjami. Niestety, na razie nie jest to możliwe, bo potrzebne są odpowiednie interfejsy API.

Tryb multi-window z Androida N ma zapewnić także możliwość kopiowania obrazków pomiędzy dwiema aplikacjami. Niestety, na razie nie jest to możliwe, bo potrzebne są odpowiednie interfejsy API.

Czytaj także: Android N Developer Preview – przegląd najciekawszych nowości

Jak dobrze wiemy, w Androidzie N znajduje się tryb multi-window, który pozwala na pracę z dwiema aplikacjami na podzielonym ekranie. Pomiędzy aplikacjami można kopiować i wklejać tekst. Po prostu z jednego programu do drugiego. Serwis Android Police raportuje, że będzie to możliwe także w przypadku obrazków.

Informacje dostrzeżono na stronie Google’a poświęconej multi-window. Niestety, jest jeden problem. Możliwość przenoszenia obrazków pomiędzy oknami dwóch aplikacji będzie wymagało implementacji specjalnych interfejsów API. Na chwilę obecną takich aplikacji jeszcze nie ma, ale z czasem powinno się to zmienić i w trakcie premiery Androida N, która ma odbyć się w drugiej połowie lata tego roku, możemy spodziewać się, że takich aplikacji być może będzie już całkiem sporo.

Samo kopiowanie tekstu również wymaga jeszcze dopracowania, ale pamiętajmy, że Android N Developer Preview 1 to dopiero alpha nowego systemu Google’a. Zapewne wraz z kolejnymi kompilacjami Androida N pojawią się udoskonalenia obejmujące funkcję. Rozwiązanie to możecie obejrzeć na poniższej animacji przygotowanej przez źródło informacji.

nexus2cee_drag

źródło: Android Police

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij