Udostępnij
Tweetnij

Android N z przebudowanymi powiadomieniami i szybkimi ustawieniami

Oficjalnej prezentacji Androida N spodziewamy się w maju, a tymczasem serwis Android Police opublikował nowe informacje na temat zmian w systemie. Android N zadebiutuje z odświeżonym panelem dla powiadomień oraz szybkimi ustawieniami.

android-n

Oficjalnej prezentacji Androida N spodziewamy się w maju, a tymczasem serwis Android Police opublikował nowe informacje na temat zmian w systemie. Android N zadebiutuje z odświeżonym panelem dla powiadomień oraz szybkimi ustawieniami.

W sieci pojawia się coraz więcej plotek na temat zmian, których możemy spodziewać się w Androidzie N. Google planuje wprowadzić wiele większych i pomniejszych udoskonaleń. Redaktorzy Android Police mieli okazję zobaczyć część zmian i na tej podstawie opracowali mockupy, na których możemy zobaczyć co nas czeka.

Pierwsze zmiany obejmują powiadomienia. Jak widzimy na poniższym zrzucie ekranowym, Android N będzie miał cienkie linie oddzielające od siebie konkretne powiadomienia. Ponadto u góry każdego z nich pojawi się trzecia linijka tekstu z nazwą aplikacji lub usługi, która wygenerowała powiadomienie.

 

nexus2cee_Notifications-2

Następnie mamy szybkie ustawienia. Widzimy, że ten element będzie miał okno rozciągnięte do górnej części ekranu. Poza tym pojawi się przycisk Edytuj, który pozwoli nam dokonywać zmian. Warto także wspomnieć o braku rozwijanych menu dla ikonek Wi-Fi i Bluetooth (co jednak z czasem może powrócić). Zmiany widzicie poniżej (nowe szybkie ustawienia wyżej, stare niżej).

nexus2cee_QS nexus2cee_2016-02-29-18.58.42

Oficjalna zapowiedź Androida N odbędzie się pewnie w trakcie konferencji Google I/O 2016 (18-20 maja). System podobno zostanie też pozbawiony szuflady aplikacji.

źródło: Android Police

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij