Udostępnij
Tweetnij

Od maja zapłacimy znacznie mniej za roaming (wideo)

Od maja za roaming danych zapłacimy mniej. Nowy pakiet telekomunikacyjny wprowadza też możliwość natychmiastowego rozwiązania umowy z operatorem, jeżeli nie dotrzyma on warunków dotyczących szybkości przesyłu danych.

antena

Od maja za roaming międzynarodowy zapłacimy mniej. Nowe zasady telekomunikacyjne wprowadzają też możliwość natychmiastowego rozwiązania umowy z operatorem, jeżeli nie dotrzyma on warunków dotyczących szybkości przesyłu danych.

W październiku minionego roku informowaliśmy, że opłaty roamingowe za rozmowy, SMS-y i przesył danych zostaną ostatecznie zniesione 15 czerwca 2017 roku, natomiast już od 30 kwietnia 2016 rozpocznie się okres przejściowy. W jego trakcie opłaty roamingowe w wielu przypadkach zostaną zdecydowanie zmniejszone – będą wynosiły czwartą część aktualnych stawek. W tym okresie maksymalne stawki za minutę połączenia będą wynosiły 5 eurocentów (obecnie 19 eurocentów), za SMS-a 2 eurocenty (obecnie 6) i 5 eurocentów za megabajt danych (obecnie 20). Jeden eurocent to około 4 gr.

Operatorom pozostanie jednak furtka – mogą nie zgodzić się na tak niskie opłaty lub mogą wnioskować o ich podwyższenie. Wszystko zależy od innych czynników, takich jak wpływ limitowania opłat przez Unię Europejską na wzrost opłat połączeń krajowych. Wtedy operator taki może wnieść o podwyższenie opłat roamingowych, ale w niewielkim stopniu.

Kolejną istotną zmianą, którą wprowadza nowy pakiet telekomunikacyjny, jest możliwość natychmiastowego rozwiązania umowy z operatorem, jeżeli nie dotrzyma on warunków dotyczących szybkości przesyłu danych. Szczegóły na poniższym wideo:

Źródło: infoWire.pl

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij