Udostępnij
Tweetnij

ASUS uaktualni smartfony do Androida 6.0 Marshmallow w drugim kwartale

Asus zapowiedział, że w drugim kwartale tego roku użytkownicy 8 smartfonów tej firmy mogą spodziewać się aktualizacji do Androida 6.0 Marshmallow. Po aktualizacji kilka aplikacji Asusa zostanie zastąpionych aplikacjami firmy Google.

Asus Zenfone 2 Deluxe Special Edition

Asus zapowiedział, że w drugim kwartale tego roku użytkownicy 8 smartfonów firmy mogą spodziewać się aktualizacji do Androida 6.0 Marshmallow. Po aktualizacji kilka aplikacji Asusa zostanie zastąpionych aplikacjami firmy Google.

Jeszcze w listopadzie Asus potwierdzał, że ma zamiar wprowadzić na część swoich urządzeń Androida 6.0 Marshmallow. Firma nie podała jednak konkretnej daty. W końcu jednak Asus puścił parę z ust i ujawnił, że na niektórych smartfonach aktualizacji możemy spodziewać się w drugim kwartale tego roku, czyli w okresie od kwietnia do czerwca.

Aktualizacja wprowadzi kilka nowości, ale też zastąpi kilka aplikacji Asusa aplikacjami firmy Google. Tyczy się to przede wszystkim Asus Calendar, Asus Messenger oraz Asus Mail. Jak można się domyślić, po aktualizacji do Marshmallow na urządzeniach Tajwańczyków będziemy mogli spodziewać się Google Messengera, Kalendarza oraz Gmaila. Oczywiście, usunięte wcześniej aplikacje będą dostępne dla tych, którzy wciąż będą chcieli z nich skorzystać. Użytkownicy będą mogli pobrać je całkowicie za darmo ze Sklepu Play. Poniżej znajdziecie listę smartfonów, które otrzymają wspomnianą aktualizację (w nawiasie podajemy dokładny model):

  • Asus ZenFone 2 (ZE550ML, ZE551ML)
  • Asus ZenFone 2 Deluxe (ZE551ML)
  • Asus ZenFone 2 Deluxe Special Edition (ZE551ML)
  • Asus ZenFone 2 Laser (ZE500KG, ZE500KL, ZE550KL, ZE551KL, ZE600KL, ZE601KL)
  • Asus ZenFone Selfie (ZD551KL)
  • Asus ZenFone Max (ZC550KL)
  • Asus ZenFone Zoom (ZX551ML)
  • Asus PadFone S (PF500KL)

Źródło: PhoneArena

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij