Udostępnij
Tweetnij

Operatorzy sieci kom. zgadzają się na nowy standard SMS-ów Google’a

Google stara się przeforsować nowy standard dla wiadomości tekstowych, który ma zastąpić przestarzałe SMS-y. Zainteresowanie RCS wykazuje coraz więcej operatorów sieci komórkowych.

antena

Google stara się przeforsować nowy standard dla wiadomości tekstowych, który ma zastąpić przestarzałe SMS-y. Zainteresowanie RCS wykazuje coraz więcej operatorów sieci komórkowych. 

RCS (Rich Communication Services), bo o tym standardzie mowa, ma zastąpić w urządzeniach z Androidem przestarzałe wiadomości SMS. W zeszłym roku Google kupiło firmę Jibe Mobile, co miało przyspieszyć proces. Co ciekawe, ze skutkiem, bo coraz więcej operatorów sieci komórkowych interesuje się tym rozwiązaniem. Za adaptacją RCS są m.in.: Sprint, Deutsche Telekom i Vodafone.

Zgoda coraz większej liczby operatorów sieci komórkowych jest kolejnym krokiem do przodu w implementacji nowego standardu. W ten sposób użytkownicy dostaną nowoczesną, spójną usługę do komunikacji, która będzie działać na wszystkich urządzeniach z Androidem, niezależnie od operatorów sieci komórkowych.

Operatorzy sieci komórkowych mogą wdrażać własne implementacje RCS lub też skorzystać z Jibe Platform. Ponadto Google udostępni rozwiązanie na zasadach open source. Po to, aby funkcję mogli wdrażać także inni, na przykład chińscy producenci smartfonów, którzy stosują zmodyfikowane wersje Androida.

RCS porównywane jest do iMessage Apple’a. Usługa pozwala m.in. na wysyłanie zdjęć w wysokiej rozdzielczości, dostarczanie powiadomień o odczytaniu wiadomości czy umożliwia chat zbiorowy.

źródło: gsma

Marcelina Poznańska

Jestem absolwentką dziennikarstwa na Uniwersytecie Wrocławskim. Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką od sześciu lat. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij