Udostępnij
Tweetnij

Android N bez szuflady aplikacji?

Jeśli wierzyć plotkom, to Android N może zostać pozbawiony szuflady aplikacji, którą znamy dziś. Co ewentualnie może ją zastąpić?

android-n

Jeśli wierzyć plotkom, to Android N może zostać pozbawiony szuflady aplikacji, którą znamy dziś. Co ewentualnie może ją zastąpić?

Wraz z Androidem 6.0 Marshmallow Google wprowadziło nową szufladę dla aplikacji, która pozwala przewijać ikonki programów i gier w widoku pionowym. Wielu osobom to rozwiązanie się nie spodobało i możliwe, że kolejna odsłona najpopularniejszej platformy na urządzenia mobilne zostanie jej pozbawiona.

Serwis Android Authority raportuje, powołując się na anonimowe źródła, że obecne, poglądowe wydania Androida N (jeszcze bez ostatecznej nazwy) nie zawierają drawera aplikacji znanego nam z Marshmallowa. Oczywiście, nie oznacza to, że ten nie zostanie z czasem dodany. Na przykład w publicznych wersjach beta systemu, które niedługo po oficjalnej zapowiedzi zostaną udostępnione testerom na urządzenia z serii Nexus. Co też jest możliwe.

Co jednak jeśli szuflada aplikacji rzeczywiście zostanie usunięta z Androida? Wtedy być może pojawi się rozwiązanie, które znamy z różnych nakładek (przede wszystkim chińskich producentów), gdzie nawigowanie po kolejnych ikonach aplikacji odbywa się na wielu ekranach. Podobnie jest w systemie iOS. Być może w Androidzie N znajdzie się właśnie taki zmiennik.

Niestety, jest zbyt wcześnie, aby to stwierdzić. Google z pewnością pochwali się nowym Androidem w trakcie konferencji Google I/O 2016, która odbędzie się w dniach 18-20 maja. Wtedy wszystko się wyjaśni.

Źródło: Android Authority

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij