Udostępnij
Tweetnij

Amerykanie najczęściej używają tych aplikacji

Na liście najpopularniejszych aplikacji w okresie trzech ostatnich miesięcy minionego roku znalazły się między innymi Facebook, Messenger oraz YouTube. Wyniki opublikował serwis comScore.

facebook4

Na liście najpopularniejszych aplikacji w okresie trzech ostatnich miesięcy minionego roku znalazły się między innymi Facebook, Messenger oraz YouTube. Wyniki opublikował serwis comScore.

Z jakich aplikacji korzystacie najczęściej na swoich smartfonach i tabletach? U mnie rekordy popularności bije Facebook, Messenger, YouTube, Mapy Google i JakDojade.pl. Trzy pierwsze aplikacje wpisują się idealnie w listę tych najpopularniejszych wśród użytkowników smartfonów z iOS i Androidem w Stanach Zjednoczonych. Tak przynajmniej twierdzi serwis comScore, który ponownie postanowił sprawdzić z jakich aplikacji korzystali oni najczęściej na telefonach trzy ostatnie miesiące minionego roku.

Z raportu wynika, że Facebook wciąż jest najczęściej używaną aplikacją wśród użytkowników telefonów w USA. Korzysta z niego aż 76,8% posiadaczy smartfonów z iOS i Androidem w wieku powyżej 18. lat. Na drugim miejscu znalazł się, oczywiście, Facebook Messenger z wynikiem 62,5%. Dalej pojawiły się popularne aplikacje Google – YouTube (61,3%), Google Play (51,9%), Google Maps (50,9), Google Search (50,1%) oraz Gmail (45,6%).

W pierwszej dziesiątce najpopularniejszych aplikacji na smartfonach w USA w okresie trzech ostatnich miesięcy 2015 roku znalazły się także Pandora Radio (44,2%), Instagram 39,1% oraz Amazon Mobile (38,1%). Co ciekawe Twitter znalazł się dopiero na miejscu 15 z wynikiem 24,5%, ale wpływ na to może mieć fakt, że grupa badanych składała się wyłącznie z osób powyżej 18 roku życia. Gdyby liczyć także młodszych użytkowników, Twitter zapewne znalazłby się wyżej na liście i bardzo możliwe, że w zestawieniu zobaczylibyśmy Snapchata.

Serwis comScore podał jeszcze wyniki najpopularniejszych smartfonów wśród użytkowników w w USA. Tym razem wzięto pod uwagę grupę w wieku powyżej 13. roku życia. Na pierwszym miejscu niezmiennie znalazło się Apple. Według zestawienia w ciągu trzech ostatnich miesięcy 2015 roku z iPhone’ów korzystało nieco mniej użytkowników niż w analogicznym okresie kończącym się we wrześniu (spadek z 43,6% do 42,9%). Następnie znalazły się takie firmy jak Samsung (wzrost z 27,6% na 28,4%), LG (wzrost z 9,4% na 9,9%), Motorola (wzrost z 4,8% na 5,3%) oraz HTC (3,3%).

Nieco popularniejszy w tym okresie był Android (wzrost o 1% na 53,3%). Spadek zaliczył system iOS (z 43,6% na 42,9%). Na trzecim miejscu jest, oczywiście, Microsoft ze stałym wynikiem 2,9%. Liczba użytkowników z BlackBerry spadła z 1,2% na 0,9%.

Źródło: 9to5mac

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij