Udostępnij
Tweetnij

Sony może wycofać się z rynku tabletów

Jeśli wierzyć plotkom wprost z Japonii, to Sony może wycofać się z rynku tabletów. Z czego to może wynikać?

Tablet Sony Xperia Tablet Z2

Jeśli wierzyć plotkom wprost z Japonii, to Sony może wycofać się z rynku tabletów. Z czego to może wynikać?

Sony stworzyło jedne z najciekawszych tabletów z Androidem. Modele z serii Xperia Tablet Z cechują się świetnymi ekranami, dobrymi akumulatorami, konkretnymi podzespołami i wodoodpornością. Niestety, nie są tanie i w rzeczywistości Sony nigdy nie odniosło większego sukcesu na rynku tabletów. W 2013 roku przychody Sony Mobile wygenerowane przez tablety wyniosły tylko 5%.

Japońskie media raportują, że Sony może wycofać się z rynku tabletów. Jeśli to prawda, to w trakcie barcelońskich targów MWC 2016 zapewne nie zobaczymy Sony Xperia Tablet Z5. Wielka szkoda.

Warto zauważyć, że wysokie ceny tabletów Sony to nie jedyny problem Japończyków. Jak dobrze wiemy, Sony ma niezróżnicowane portfolio tabletów i stawiało zawsze na droższe modele. Całkowicie pomijając rynek tańszych urządzeń. Gdy kiedyś zapytaliśmy szefową polskiego oddziału Sony o powody takiej decyzji, to dowiedzieliśmy się tylko, iż taka jest polityka firmy. Zdaje się, że nie była słuszna.

Poza tym Sony nie radzi sobie także zbyt dobrze na rynku smartfonów. Zainteresowanie Xperiami nie jest tak duże, jakby życzył sobie tego producent. Mimo to, Sony nadal walczy i z rynku smartfonów nie zamierza się wycofać.

źródło: xperiablog

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij