[Tylko u nas] Samsung testuje nowe tablety z ekranami AMOLED. Galaxy Tab S3?

Dritone, 2016-01-30 16:15
2

Samsnung Galaxy Tab S2 9.7 04

Samsung rozpoczął testy nowych tabletów internetowych z ekranami AMOLED. Urządzenia dostarczono dwa dni temu do centrum R&D Koreańczyków w Indiach. Ujawnia nam to strona zauba.com, która monitoruje paczki dostarczane do tego kraju. Nowe tablety ukrywają się pod nazwami kodowymi SM-T719 oraz SM-T813. Trudno jednak powiedzieć, czy są to tablety Galaxy Tab S3. Być może mamy tutaj do czynienia z odświeżonymi wariantami Galaxy Tab S2 z 2015 roku.

Strona internatowa zauba.com dostarcza nam nierzadko nowych informacji na temat urządzeń, które trafią do sprzedaży dopiero za jakiś czas. Nie inaczej jest tym razem. Strona monitorująca paczki wysyłane do Indii (gdzie Samsung ma duże centrum R&D) ujawnia nam, że Koreańczycy dostarczyli dwa nowe tablety.

Pierwszy z nowych tabletów ukrywa się pod nazwą kodową SM-T719. Natomiast drugi pod nazwą SM-T813. Jak dobrze wiemy, pod nazwami kodowymi SM-T710 i SM-T715 ukrywają się tablety Galaxy Tab S2 8.0. Natomiast pod nazwami SM-T810 i SM-T815 modele Galaxy Tab S2 9.7 (istnieją jeszcze wersje z końcówką 7 w nazwie dla amerykańskich operatorów).

sm-t719

sm-t813

Niestety, zauba nie ujawnia nam zbyt wiele szczegółów na temat nowych tabletów. Widzimy jednak, że SM-T719 ma 8-calowy ekran. Natomiast SM-T813 ma wyświetlacz o przekątnej 9,7 cala. Poza tym można dostrzec, że Samsung dostarczył po jednym egzemplarzu i są to tablety testowe, które później zostaną zniszczone. Oczywiście, wartości paczek nie należy traktować jako ceny nowych tabletów.

Jest bardzo prawdopodobne, że Samsung przygotowuje się do odświeżenia tabletów z serii Galaxy Tab S2 i zachowa obecne proporcje ekranów z przekątnymi 8″ i 9,7″. Możemy jednak liczyć na odświeżenie podzespołów pod obudową. Możliwe, że Samsung zdecyduje się na implementację szybszych procesorów, na przykład Exynosów 7420 z zeszłorocznych flagowców. Poza tym być może zostanie zwiększony rozmiar pamięci operacyjnej RAM (z 3 do 4 GB) i pojawią się inne udoskonalenia (lepsze baterie, etc.).

Niestety, to tylko nasze przypuszczenia. Samsung dopiero rozpoczął testy nowych tabletów we własnych centrach R&D w Indiach i więcej informacji poznamy dopiero z czasem. Najpewniej w momencie, gdy tablety zostaną dostrzeżone w bazach popularnych benchmarków, jak Geekbench lub GFXBench. Do tej pory możemy tylko spekulować.

Warto dodać, że w 2014 roku Samsung również odświeżył Galaxy Tab S z 10,5-calowym ekranem Super AMOLED. Urządzenie z czasem doczekało się wariantu z procesorem Exynos 5433 (zamiast znacznie słabszym Exynosem 5420).

Warto dodać, że pierwsze informacje na temat Galaxy Tab S2 z 2015 roku również pojawiły się na kilka miesięcy przed ich rynkową premierą. Debiut odbył się latem zeszłego roku. Koreańczycy zapewne wprowadzą do oferty nowe tablety (niekoniecznie pod nazwą Galaxy Tab S3) pewnie wiosną lub latem tego roku. Jest mało prawdopodobne, że zobaczymy modele SM-T719 oraz SM-T813 w trakcie barcelońskich targów Mobile World Congress 2016, w trakcie których spodziewamy się premiery smartfonów Galaxy S7 oraz Galaxy S7 edge.

Źródło: własne

The following two tabs change content below.

Dritone

Redaktor prowadzący
Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.
Android · Samsung Galaxy · Tablety · · · · · · · · ·
  • Mariusz

    Też mi się nie wydaje, że nowe Taby S znacząco się zmienią. Stąd pewnie tylko mała zmiana w numeracji. Pewnie tylko podzespoły będą mocniejsze.

  • manu

    Może najpierw niech przetestują partię Tab S2 z Wietnamu – odrzutów i refubów ponownie plombowanych, bez tylnej folii zabezpieczającej, trafiających do polskich sklepów jako “fabrycznie nowe”. Zarysowane i popękane szlify ramek, smugi na matrycy, źle spasowane gniazda kart, uszczerbienia szkła przy ramkach, rysy w okolicy gniazd zasilania. Wszystkie te cuda w opakowaniach z 2 plombami producenta.