Udostępnij
Tweetnij

Facepalm, selfie, bekon i 71 innych emoji w drodze

Nowe emoji zostały już zaakceptowane przez konsorcjum. Ostateczną wersję aktualizacji Unicode 9.0 poznamy dopiero w czerwcu.

Nowe emoji zostały już zaakceptowane przez konsorcjum. Ostateczną wersję aktualizacji Unicode 9.0 poznamy dopiero w czerwcu.

Emoji już od dawna zastępowały ludziom słowa. Bo po co produkować się pisząc kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt znaków, kiedy nasze uczucia możemy wyrazić z pomocą jednego obrazka? Choć lista emoji jest całkiem długa, nadal brakuje tutaj takich ciekawostek jak sławetny facepalm, żółwik czy znak dla selfie. Ale te emoji mogą trafić niedługo na nasze urządzenia. Wszystko dzięki nowej aktualizacji Unicode 9.0.

unicode 9

Na liście znalazło się 74 nowych emoji, które możecie zobaczyć na zaprezentowanym powyżej screenie. Nowe emoji zostały już przyjęte przez konsorcjum. Nie jest jednak pewne czy wszystkie trafią do Unicode 9.0. Ostateczna wersja ma być dostępna w czerwcu 2016 roku.

Dla przypomnienia – Unicode rozwijany jest przez Konsorcjum Unicode. W jego skład wchodzą firmy komputerowe, a także producenci oprogramowania, agencje międzynarodowe oraz naukowe instytuty. Mogą do nich należeć wybrani użytkownicy. Ostatnia aktualizacja, Unicode 8.0, pojawiła się w czerwcu zeszłego roku i wprowadziła 41 nowych emoji.

Źródło: Emojipedia

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij