Udostępnij
Tweetnij

Facebook na Androida ze wsparciem dla Tora

Facebook zapowiedział wsparcie dla Tora na urządzeniach z Androidem. Jeśli zatem dbacie o swoją anonimowość w sieci, warto mieć taką opcję na uwadze.

facebook tor

Facebook zapowiedział wsparcie dla Tora na urządzeniach z Androidem. Jeśli zatem dbacie o swoją anonimowość w sieci, warto mieć taką opcję na uwadze.

Dbacie o swoją prywatność w sieci? To bardzo dobrze, bo Facebook dba o takich ludzi i w 2014 roku uruchomił własny adres w sieci Tor. Jest to sieć, która zapewnia prawie całkowitą anonimowość podczas przeglądania Internetu poprzez zapobieganie analizie ruchu sieciowego. Oczywiście, potrzebna jest do tego przeglądarka wspierająca Tora. Ale co z naszymi telefonami? Facebook pomyślał również o takich osobach i zapowiedział wsparcie dla Tora na urządzeniach z Androidem.

Aby wszystko działało jak należy będziemy musieli pobrać Orbot. Jest to aplikacja, która współpracuje z całą siecią Tor i, wykorzystując serwery proxy, daje możliwość anonimowego przeglądania sieci. Wsparcie dla Tora będzie wprowadzane przez następne kilka dni. Facebook poinformował także, że zbiera informacje zwrotne na temat działania Tora na Androidzie. Opcja będzie wymagała jeszcze lekkiego dopracowania, jednak warto ją mieć na uwadze, jeśli dbamy o swoją anonimowość w sieci.

Źródło: AndroidPolice

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij