Udostępnij
Tweetnij

Chrome wkrótce szybciej wczyta strony i oszczędzi baterię

Google uruchomiło publiczne testy nowego algorytmu kompresującego dane przesyłane w Chrome. Brotli, bo tak nazywa się to rozwiązanie, ma zaoszczędzić przesyłane dane i wydłużyć czas pracy na baterii.

Chrome

Google uruchomiło publiczne testy nowego algorytmu kompresującego dane przesyłane w Chrome. Brotli, bo tak nazywa się to rozwiązanie, ma zaoszczędzić przesyłane dane i wydłużyć czas pracy na baterii. 

Nie ukrywajmy, przeglądarka internetowa jest jedną z tych aplikacji, których używamy najczęściej. W przypadku urządzeń z Androidem jest to Google Chrome, który ma niesłabnącą popularność. Tym bardziej cieszy, że firma z Mountain View uruchomiła testy nowego algorytmu kompresującego dane – Brotli, który zastąpi niedługo wysłużony mechanizm Zopfli.

Google pochwaliło się Brotli już we wrześniu 2015 roku. Z informacji przekazanych przez firmę z Mountain View wynika, że nowy mechanizm jest w stanie zapewnić o 26% lepszą kompresję dla wybranych danych. W konsekwencji strony internetowe wczytują się szybciej i przy okazji zużywana jest mniejsza ilość energii baterii w urządzeniach mobilnych, gdyż m.in. Brotli mniej obciąża procesor CPU.

Brotli ma pojawić się w stabilnych wydaniach Google Chrome (na desktopach i urządzeniach mobilnych) jeszcze w tej połowie roku. Na razie funkcję można przetestować w poglądowych wydaniach przeglądarki z kanału Canary, które skierowane są przede wszystkim do deweloperów. Aczkolwiek nic nie stoi na przeszkodzie w instalacji przez zwykłych użytkowników.

źródło: the next web

Posiadasz tablet i smartfon?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij