[Tylko u nas] LG G3 dostanie Androida 6.0 Marshmallow w grudniu (aktualizacja)

Marcelina Poznańska, 2015-12-17 09:08
11

lg-g3

Jeśli jesteście właścicielami LG G3, to mamy dla was dobre wieści. Producent już testuje dla was Androida 6.0 Marshmallow i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to uaktualnienie powinniście dostać w połowie grudnia.

Jak dobrze pamiętamy, LG G4 był jednym z pierwszych smartfonów, który dostał aktualizację do Androida 6.0 Marshmallow. Koreańczycy rozpoczęli proces od naszego kraju, gdzie aktualizacja była testowana przed publiczną premierą.

Nasze źródła informują, że nie inaczej jest w przypadku modelu G3. W Polsce już trwają testy Androida 6.0 Marshmallow na zeszłorocznym flagowcu LG. Wiemy, że system otrzyma tę samą nakładkę, co LG G4. Poza tym deadline związany z wydaniem aktualizacji ustalono na 16-18 grudnia. Termin ten dotyczy Polski. Tak, nasz kraj znowu będzie pierwszym, gdzie rozpocznie się proces aktualizacji.

Na razie trwają testy “pianki” na LG G3 i podobno system nie działa zbyt szybko, ale to nie powinno dziwić. Koreańczycy mają jeszcze miesiąc, aby doszlifować oprogramowanie. Gdy tylko uda nam się dowiedzieć coś więcej, to was o tym poinformujemy.

Aktualizacja (17.12.2015)

Udało nam się dowiedzieć, że Android 6.0 dla LG G3 jest obecnie na etapie ostatnich testów i jeśli te przebiegną do końca tygodnia bez problemów, to aktualizacja zostanie udostępniona w przyszłym tygodniu. Niestety, dokładnej daty nie znamy.

Aktualizacja (17.11.2015)

Jarosław Bukowski z polskiego oddziału LG potwierdził, że uaktualnienie rzeczywiście jest przygotowywane.

źródło: własne

Jaki masz system we własnym tablecie?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
The following two tabs change content below.

Marcelina Poznańska

Redaktor
Jestem absolwentką dziennikarstwa na Uniwersytecie Wrocławskim. Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką od sześciu lat. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.
Android · · · · · · ·
 • Jarek Bukowski

  Bardzo ciekawe heh ;)

  • Marcelina

   Jestem tego samego zdania :)

   • Andrzej

    A co z G4 dual? Coś wiadomo?

    • Marcelina

     Wiemy tylko, że LG chce testowac (lub już to robi) 6.0 jeszcze na kilku urządzeniach, ale konkretów nie znamy. Jeśli system będzie dobrze działać na innych modelach, to na tej podstawie zdecydują o udostępnieniu aktualizacji lub nie.

 • Adam

  Super info :)

 • regoat

  fajnie. sytuacja w ktorej załuje ze jestem w uk :D

 • jjkl

  Co z g2?? To byłby hit g3 to wiadomo że 6 dostanie

  • emas

   Kup nowy tel to będziesz miał 6.0 tak działa każdy producent nie tylko telefonów. Czy naprawdę nikt tego nie rozumie, że jak producent miałby aktualizować 10 letnie szroty to by splajtował? Podobnie jest w kwesti psucia się urządzeń.

   • jjkl

    G2 to nie szrot i przebija g3 w benchmarkach więc jak stan twojej wiedzy jest równy zero to proszę nie gadaj glupot. Na g2 lolipop jest kiepsko zoptymalizowany po pewnym czasie telefon ma lagi, na kk był ok. Niech dadzą chociaż 5.1 i poprawią ten soft to będzie git.

    • aaa

     Benchmarki są dla gimbusów i innych kretynów, których podniecają cyferki.

 • cycu2007

  W sumie fajnie ale czekać i tak trzeba ;)