Udostępnij
Tweetnij

Jaki antywirus dla Androida? AV-Test ponownie sprawdza

Instytut AV-Test ponownie przeprowadził badania związane z programami antywirusowymi przeznaczonymi na Anroida. Na pierwszym miejscu znalazły się Bitdefender, Eset oraz Sophos.

AV-Test

Instytut AV-Test ponownie przeprowadził badania związane z programami antywirusowymi przeznaczonymi na Anroida. Na pierwszym miejscu znalazły się Bitdefender, ESET oraz Sophos.

Android, jak każdy system operacyjny, narażony jest na liczne niebezpieczeństwa, dlatego warto pomyśleć o dobrym oprogramowaniu antywirusowym, dzięki któremu zabezpieczymy się chociażby przed wykradaniem danych. Jakie jednak wybrać? Na to pytanie postanowił kolejny raz odpowiedzieć Instytut AV-Test, który zbadał najpopularniejsze programy antywirusowe przeznaczone dla Androida.

Z badań wynika, że najlepszymi w listopadzie programami antywirusowymi były Bitdefender, ESET, a także Sophos. Zaraz za nimi, z wynikiem 99,99%, znalazło się Baidu. Na kolejnym miejscu wypadły Symantec i Trend Micro (99,98%). Na samym końcu listy znalazło się natomiast AVG z wynikiem 91,59%. Pełną listę wyników można znaleźć na oficjalnej stronie Instytutu AV-Test. Znajdziecie ją klikając w ten link.

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij