Udostępnij
Tweetnij

Android w listopadzie. Marshmallow na 0,5% urządzeń

Google opublikowało właśnie najnowsze statystyki ukazujące udział poszczególnych wersji Androida na rynku. Najwięcej zyskuje Lollipop, choć Marshmallow też zalicza wzrost popularności.

Android 6.0 Marshmallow

Google opublikowało właśnie najnowsze statystyki ukazujące udział poszczególnych wersji Androida na rynku. Najwięcej zyskuje Lollipop, choć Marshmallow też zalicza wzrost popularności.

Google kolejny raz opublikowało nowe statystyki dotyczące udziałów poszczególnych wersji Androida. W zeszłym miesiącu informowaliśmy, że kalifornijski gigant w końcu uwzględnił Marshmallow. Pianka zadebiutowała na liście z wynikiem 0,3%. Teraz Android 6.0 dodatkowo poprawił swój wynik, który aktualnie wynosi 0,5%.

Android w listopadzie

W zeszłym miesiącu swoją pozycję umocnił o 2,2 % Lollipop. W listopadzie lizak dodatkowo zyskał na popularności (o 3,9%). Wzrost ten można tłumaczyć faktem, że na rynek zostaje wpuszczona spora liczba smartfonów z zainstalowaną wersją tego systemu. Niedługo jednak może się to zmienić. Na rynku pojawia się coraz więcej urządzeń z pianką. Wybrane modele można już również aktualizować do nowego systemu. Choć lizak znacznie poprawił swój wynik, nie jest on jednak najpopularniejszy. Na pierwszym miejscu nadal pozostaje KitKat z wynikiem 36,6% (spadek z 37,8%). Straciły również Gingerbread (-0,4%), Ice Cream Sandwich (-0,4%) oraz Jelly Bean (-2,1%). Bez zmian przestawia się sytuacja Froyo (0,2%).

Źródło: AndroidPolice

 

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij