Udostępnij
Tweetnij

Użytkownicy Nexusów skarżą się na gorsze kolory po aktualizacji

Niektórzy użytkownicy zauważyli, że zmiana systemu na Android 6.0 Marshmallow na niektórych urządzeniach firmy Nexus skutkuje pogorszeniem się kolorów na ekranie.

Niektórzy użytkownicy zauważyli, że aktualizacja systemu na niektórych urządzeniach serii Nexus skutkuje pogorszeniem się kolorów wyświetlanych na ekranie.

Jeśli jesteście posiadaczami Nexusa 5X, Nexusa 6P lub urządzenia Nexus Player i po ostatniej aktualizacji lub zmianie systemu na Marshmallow zauważyliście nieprawidłowości w kolorach na ekranie, nie martwcie się. Po pierwsze – nie jesteście sami, bo takie wyblakłe kolory zauważyło już sporo użytkowników, którzy już informują o zaistniałej sytuacji odpowiednie jednostki. Po drugie – nie przejmujcie się, to się da naprawić.

Niestety, Google nie powiadomiło jeszcze, kiedy dokładnie pojawi się odpowiednia aktualizacja. Nie u wszystkich też ten błąd występuje, więc jest spore prawdopodobieństwo, że zmiana systemu na Android 6.0 Marshmallow w przypadku urządzenia Nexus Player oraz nowa aktualizacja systemu na smartfonach Nexus 5X oraz Nexus 6P nie przyniesie żadnych nieprawidłowości w postaci wyblakłych kolorów bez głębokiej czerni. Jak dokładnie wygląda ten problem możecie zobaczyć na zrzutach ekranu powyżej. Screeny te zostały wrzucone przez jednego z użytkowników na stronę code.google.com. Pierwszy przedstawia kolory po zmianie systemu, drugi natomiast ukazuje kolory przed zmianą. Problem leży w zmianie zakresu RGB. Przed aktualizacją dostępny był pełen zakres kolorów (0-255), po aktualizacji natomiast zakres ten został ograniczony (16-235).

Jeśli zauważycie takie nieprawidłowości, nie denerwujcie się. Google oficjalnie potwierdziło, że zlokalizowało błąd i aktualizacja jest w drodze. Mamy nadzieję, że nadejdzie w miarę szybko.

Źródło: AndroidAuthority

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij